Kauane Tapa koolijuht Elmu Koppelmann, kes sellest sügisest ametist prii, arvab, et keerutatud ja hämatud on palju, aga kõige tähtsam on kvaliteetse gümnaasiumihariduse säilitamine vallas.

- Elmu Koppelmann. Foto: Tiit Blaat/Scanpix/Ekspress Meedia
Aastaid on räägitud vajadusest Tapal muuta koolivõrku. On mitmeid põhjuseid, miks seda on vaja teha - demograafiline situatsioon, õpikeskkonna kaasajastamise teema, osade õpetajate töö taseme küsitavus osades koolides (sellest ei juleta praegu üldse enam kuskil rääkida, aga probleem on olemas), riigigümnaasiumi valmimine, õppevahendite küsimus, valik-ja vabaainete mitmekesisuse teema jne.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tapa vallavalitsuses on valminud haridusvõrgu ümberkorraldamise tegevuskava aastateks 2022-2023, mille kohaselt muudetakse Tamsalu gümnaasium põhikooliks, Tapa keelekümbluskool liidetakse Tapa gümnaasiumiga ning Lehtse ja Jäneda koolide baasil moodustatakse üks põhikool.
Võimuliit lubab uue lasteaia teemal rahvaküsitlust.
Tapa võimukoalitsioon on väga huvitatud uue lasteaiahoone ehitamisest Tapale. Asjasse põhjalikumalt süvenemiseks telliti uuring, mis peks aitama selgitada, kas ja millistel tingimustel on Tapa linna võimalik uus lasteaed ehitada.
Tapa vallavanem Valdo Helmelaid lubas pärast tänavuse eelarve vastuvõtmist esitada volikogule juba aprillis kokkuhoiukava. Tegelikult jõudis ta selleni alles septembri lõpus ning kava ajas opositsioonil suud ammuli.
Tapa võimukoalitsioonil, kuhu kuuluvad valimisliit Valgejõgi ja EKRE, on sündinud uus idee – ehitada Tapale tänapäevane lasteaiahoone.
Autoomanikud jälgivad kõhedusega kalendrit: aeg muudkui tiksub esimese jaanuari poole. Ei, kõhe pole mitte seepärast, et jälle peab uue aasta lubadusi andma, vaid 01.01.2025 jõustub Eestis automaks. Nii mõnigi meist lootis, et see maks jääb tulemata ja pigistas silma kinni iga kord, kui sellise pealkirjaga uudist nägi. Enam pole mõtet.