Kaasaegse tuumajaama rajamise ümber tekkinud hirmud vajavad kummutamist, leiab oma arvamusloos rohelise energialahenduse poolehoidja Allan Jaakus.

- Allan Jaakus avaldab arvamust planeeritava tuumajaama ümber lahvatanud valearusaamade kohta. Foto: Erakogu
Tuumajaama ühest kõige arvestatavamast asukohast, Letipea vahetust lähedusest on räägitud ja kirjutatud juba 13 aastat. Teiseks on Fermi Energia oma 2021. aasta lõppraportis Letipea eraldi välja toonud, kuna Madara kinnistu võib jääda madalaks, seega midagi teadmatut, liiati rahva petmisest, ei saa juttugi olla.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Lugedes sotsiaalmeediat, häirib jätkuvalt, et suurem osa inimesi seostab meile kavandatavat uut ja kaasaegset tuumaelektrijaama külmhoonega stiilis, kui me ei oska isegi külmhoonega hakkama saama, mis me veel siis tuumajaamaga peale hakkame, kirjutab poliitik Allan Jaakus.
Tuumajaama rajamise eeluuringute kavandamine Viru-Nigula valda tekitas oktoobrikuu lõpus infosõja, kus kohalikud elanikud süüdistavad valda info varjamises ja volikogu sõnul olid infosulus hoopis nemad.
Kalamees Allan Jaakus ei taha leppida sellega, et omavalitsused soovivad keskkonnaameti survel ja rahapuudusel paisjärved likvideerida.
Jaam soovitakse saada valmis plaanitust 3 aastat varem
Viimasel Viru-Nigula volikogu istungil pakkusid Fermi Energia esindajad vallaesindajatele võimaliku tuumajaama ehitamisega miljoneid eurosid lisatulu aastas, ent rahvaesindajad pommitasid idee ettekandjaid skeptiliste küsimustega.
Autoomanikud jälgivad kõhedusega kalendrit: aeg muudkui tiksub esimese jaanuari poole. Ei, kõhe pole mitte seepärast, et jälle peab uue aasta lubadusi andma, vaid 01.01.2025 jõustub Eestis automaks. Nii mõnigi meist lootis, et see maks jääb tulemata ja pigistas silma kinni iga kord, kui sellise pealkirjaga uudist nägi. Enam pole mõtet.