Sügise hakul on toimunud ja toimumas mitu sündmust, mille mõju hindamine seisab veel ees ja mille järelmid ulatuvad sõjast kaugemale, kirjutab vaatleja Raivo Vare Äripäevas ilmuvas Ukraina sõjablogis.

- "Kogu maailma tähelepanu tõmbas endale hiljutine mitmepäevane Põhja-Korea diktaatori Kim Jong Uni visiit Venemaale, Kaug-Itta. Lisaks kohtumisele inimesega, kes sarnanes Putiniga kosmodroomil, reisis Kim oma legendaarses soomusrongis ringi ka sõjatööstuskeskustes ja tutvus mitmesuguse Venemaa relvastusega," kirjutab Raivo Vare. Fotol kätleb Kim Venemaa loodusvarade ministri Aleksander Kozloviga. Foto: AFP/Scanpix
Kadõrovi võimalik kadumine, Põhja-Korea ja Venemaa lähenemine viimasel tekkinud sõjavajaduste sunnil, Ukraina teravilja boikoti jätkumine piiririikide poolt (mis näitab Ukraina Euroopa Liiduga ühinemise protsessi keerukust), Hiina välispoliitika juhi Wang Yi süstikdiplomaatia Washingtoni ja Moskva vahel …
Neeruhaige vaevade mõju Venemaale
Meedias on viimastel päevadel intensiivselt ringelnud informatsioon Putini "ustava jalaväelase", Tšetšeenia hirmuvalitseja Ramzan Kadõrovi tervise järsust halvenemisest, korraks isegi surmast või vähemalt koomas olekust. On selge, et mingi terviseprobleem Kadõrovit vaevab, sest tema ebanormaalselt pundunud välimus ja väsinud olek annavad sellest juba mõnda aega tunnistust.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Venemaa suure võidupäeva laguneva propagandapildi taustal vajutab sõjamajandus agressorriigile üha raskema majandusliku pitseri, kirjutab vaatleja Raivo Vare.
Peking kasutab Venemaad eksisteeriva maailmakorra ümberkujundamisel "jäälõhkujana". Putini suhtes väljastatud vahistamisorder omab suurt tähtsust. Paistab aga, et Lääs polnud nõnda mastaapseks sõjapidamiseks ja vastava tehnilise abi ulatuseks valmis, kirjutab vaatleja Raivo Vare tema Äripäevas ilmuvas sõjablogi postituses.
Ilmselt hakatakse Venemaale juba kehtestatud sanktsioone edaspidi korralikumalt jõustama ning neist mööda hiilimise võimalusi takistama, kirjutab vaatleja Raivo Vare Äripäevas ilmuvas sõjablogi postituses.
Kremlis on tugev veendumus, et kui ka kogu Ukrainat ei õnnestu allutada, siis mingi osa ikka, ja seda saab presenteerida võiduna Lääne üle, kirjutab vaatleja Raivo Vare Äripäevas ilmuvas sõjablogi postituses.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.