Vladimir Putini kõnemehed ajavad plahvatuste kohta udu, sest ei suuda midagi usutavamat välja mõelda. Foto: Reuters/Scanpix
Suur osa selle nädala sündmustest on üht- või teistpidi Venemaaga seotud. See, et Venemaa tulistab rakettidega Ukraina linnade pihta, on rutiin. Ja üha enam on seda ka Ukraina vasturünnakud. Sõnumid Kremlist näitavad, et Putini režiim pole suutnud selle reaalsuse selgitamisega toime tulla, kirjutab Äripäeva ajakirjanik Indrek Lepik lõppeva nädala olulisemate välisuudiste ülevaates.
“Globaalne briifing” on Indrek Lepiku uudiskiri, mida saab endale tasuta postkasti tellida siit: www.aripaev.ee/uudiskirjad
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.