Kallid ravimid on poliitikute tegemata töö tulemus
Mind häirib Eesti ravimituru puhul kõige rohkem see, kuidas erinevad riigiametnikud ja poliitikud teavad toimuvast, kuid ei ole pingutanud selle nimel, et olukorda muuta, kirjutab Lääne-Virumaa Uudiste peatoimetaja Aivar Hundimägi.
Europarlamendi valimistel lubasid mitmed erakonnad reformida ravimiturgu. Nende senine tegevus riigikogus on näidanud, et nad ei saa sellega hakkama, kirjutab Lääne-Virumaa Uudiste peatoimetaja Aivar Hundimägi. Foto: Andras Kralla
Uuringu “Patients W.A.I.T. 2023” kohaselt registreeriti Euroopas aastail 2019–2022 167 uut ravimit, millest on Euroopas keskmiselt kättesaadavad 72 ja Eestis 31.
Eesti juhtivad ravimite hulgimüüjad teevad ravimitootjatega salakokkuleppeid ja teenivad sellega igal aastal kümneid miljoneid eurosid. Saladiilide tõttu on ravimite hinnad kunstlikult üles puhutud nii, et kaotavad tervisekassa ja patsient.
Kirglikke vaidlusi ja riigi suunas ähvardusi põhjustanud apteegireformi algusest on möödunud üle kolme ja poole aasta, kuid mitte ühtegi uut proviisoriapteeki pole selle aja jooksul Eestis asutatud.
Ka riigikogu töös tuleb ette füüsiliselt raskeid ja pingutust nõudvaid hetki, mis toovad pisara silma, rääkis kevadel Lääne-Virumaalt reformierakonna nimekirjas riigikogu liikmeks valitud Katrin Kuusemäe.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.