Kui laps ei tule oma igapäevaste ülesannetega enam toime ning tema hoiak ja käitumine viitavad pidevale pingesolekule, võib põhjuseks olla ärevushäire - laste ja noorte hulgas väga levinud emotsioon, mis kontrolli alt väljudes vajab spetsialisti tähelepanu.
- Ärevushäire all kannatavat last ei tohi murega üksi jätta. Foto: Shutterstock
Ärevust on tundnud pea iga inimene. "Esinemine, mõne sündmuse ootamine, kontrolltöö või eksamieelne pabistamine, millele järgneb ärevus tulemuste pärast," loetleb Tallinna Südalinna Kooli kooliõde ja vaimse tervise õde Elis Piirsalu igaühele tuttavaid olukordi. Ärevuse tundmises polegi tema sõnul midagi ebaloomulikku, kuid mõnikord muutub ärevusseisund liiga tugevaks või ärevushood liiga sagedaseks - siis tulebki mõelda, kas on abi lihtsamatest ja kõigile kättesaadavatest eneseabivõtetest või tuleb pöörduda spetsialist poole.
Seotud lood
Ikka ja jälle äratatakse ülesse teema - kas koolipäev peaks algama kell kaheksa või hiljem? Mida arvab unespetsialist?
„Usun, et elus tulevad asjad õigel ajal,“ sõnas õde Katrin Parv, kellel on jaksu töötada täiskohaga Rakvere Haiglas operatsioonitoas anesteesiaõena ning alates sellest õppeaastast hoolitseda kooliõena Vinni valla koolide laste tervise eest.
20ndates või 30ndates eluaastates ei mõelda tavaliselt nägemise tervisele. See on aga täpselt see aeg, millal tehakse silmadele liiga, kuigi peaks oma nägemise säilitamisele suuremat rõhku pöörama.
Tuleb õppida end rohkem armastama, leida aega endale ja lähedastele, püüda elus meeldivaid tegevusi leida, soovitab psühhiaater Andres Lehtmets.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.