Juuli teisest poolest alustab õitsemist tugevamat õietolmuallergiat põhjustav taimeperekond – puju, mille õitsemisperiood võib kesta kuni septembrini. Kergemini põhjustavad allergiat ka suvine porgand ja varjane kartul.
Juuli teisest poolest alustab õitsemist tugevamat allergiat põhjustav taimeperekond – puju. Foto: Pixabay
Õietolmuallergia avaldub kõige sagedamini pollinoosina, mida nimetatakse ka heinapalavikuks ning mis võib olla silmade, nina ja bronhide reaktsioon õietolmule.
Proviisor Ave Niidu selgitab, mis erinevus on päikesepistel, päikesepõletusel, päikeseallergial ja kuumarabandusel ning jagab nõuandeid, kuidas neid ennetada ja ravida.
Terviseameti mürgistusteabekeskus soovitab rannas olla ettevaatlik ning kui keegi satub nägema merisiilikut, siis palub amet helistada telefonil 16 662 ja anda selle asukoht teada. Samuti võiks võimalusel teha foto ning saata see mürgistusteabekeskusele.
Ahvirõuged (inglise keeles monkeypox) on zoonoosse päritoluga viirusnakkushaigus, mis levib piisknakkusena ja/või infitseeritud kahjustustega nahaga otsesel kokkupuutel ja/või kaudselt pindade (esemete vahendusel).
Kõige sagedasem unehäire kogu maailmas nii lastel kui täiskasvanutel on unepuudus ehk liiga vähene magamine. Ka vaid üks kehvasti magamata öö jätab endast jälje, kirjutab unearst Heisl Vaher.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.