Tööinspektsiooni nõustamisjurist Jaana Vaus Madureira Silva selgitab, kas peale vanemapuhkust peab töötaja saama tagasi vana töökoha.
Palgauudised.ee lugeja küsis: enne lapse sündi töötasin ettevõttes sekretärina. Soovin nüüd tööle tagasi minna, aga mulle pakutakse tööd ettevõtte lattu, kus töötingimused teised ning palk ka väiksem. Kas nii on õige?
Vastab Jaana Vaus Madureira Silva, Tööinspektsiooni nõustamisjurist
Vanemapuhkuselt tööle naasvale töötajale peab tööandja tagama kokkulepitud tingimustel töö – endised tööülesanded, töö tegemise koha, töökoormuse ja töötasu. Kui vahepeal on töötingimused paranenud, on töötajal õigus ka nendele. Näiteks tõsteti ettevõttes kõigil palku ning järelikult peab kõrgemat töötasu saama ka tööle naasev töötaja.
Seotud lood
1. aprillil jõustusid vanemahüvitiste ja lapsepuhkuste korra muudatused, mille eesmärk on muuta lapsi kasvatava pere elu lihtsamaks ja sujuvamaks.
Lääne-Virumaal on kõige suurem palgalõhe Viru-Nigula vallas, kus naised teenivad meestest 28% vähem. Eestis keskmiselt teenivad naised meestest 19% vähem.
Töötamise reeglite paindlikumaks muutmine jääb pidevalt toppama, kuna tööandjad ja ametiühingud ei jõua üksmeelele. Seni peavad nii mõnedki tööandjad tegutsema hallil alal või isegi täiesti selgelt seadust rikkuma.
Alates 1. aprillist 2022, mil töölepingu seaduses muutub lapsepuhkuse võtmise süsteem, tekib kõigil lapsevanematel õigus saada kümme tööpäeva tasustatud lapsepuhkust iga alla 14-aastase lapse kohta.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.