Kortermaja küttesüsteemist lahtiühendamine ei päästa küttekulude tasumisest
Seaduse järgi teevad korteriomanikud vastavalt majanduskavale makseid lähtudes oma kaasomandiosa suurusest. Seetõttu ei ole küttekulude kandmise kohustus seotud soojusenergia tegeliku tarbimisega, kirjutab advokaadibüroo Alterna partner Siret Siilbek.
Advokaadibüroo Alterna partner Siret Siilbek märgib, et korteriomandi- ja ühistuseaduse järgi jagatakse küttekulusid vastavalt kaasomandiosa suurusele.
Riigikohus rõhutas 24. mai 2023. aasta otsuses, et korteriühistu liikmetelt, kelle korterid on ühisest küttesüsteemist eraldatud, võib samuti nõuda küttekulude tasumist võrdselt teiste korteriomanikega. Korteriühistu põhikirjaga võib (aga ei pea) küttesüsteemist lahti ühendatud korteriomanikele soodustusi teha.
Käes on korteriühistute üldkoosolekute tippaeg ning hea meelde tuletada, et korteriühistu liikmete füüsilise kogunemise ehk traditsioonilise üldkoosoleku kõrval pakub seadusandlus ka mitmeid muid võimalusi.
Kui seni nõustas korterelamute rekonstrueerimist Lääne-Viru arenduskeskus, siis alates 2. maist konsulteerib maakonna ühistuid KredExi partnerina Lääne-Viru Omavalitsuste Liit.
Vahel võib olla ka arendaja huvi näidata kortermaja energiatõhususe arvutust paremana, kui ta seda tegelikkuses on, tõdes Tallinna Tehnikakõrgkooli ehitusinstituudi juhtivlektor Anti Hamburg.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.