Tallinna lastehaigla erakorralise meditsiini osakonna juhataja Helke Nurm ja traumatoloog Jana Kritt selgitavad, millisel juhul pöörduda lapsega perearsti poole ja millal on vaja kutsuda kiirabi või minna EMOsse.
Fotol: (vasakult) Tallinna lastehaigla traumatoloog dr Jana Kritt ja lastehaigla EMO juhataja Helke Nurm. Foto: Violetta Riidas
Ükskõik kui palju me oma lapsi hoiame ja kaitseme, siis ikka juhtub nendega aegajalt õnnetusi. Samuti jäävad nad vahel ootamatult väga haigeks. Sarnaselt täiskasvanute EMOdele on aga üle koormatud ka lastehaigla erakorralise meditsiini osakond.
Lapsega on sündides kõik hästi, kuid veidi hiljem tundub, et temaga pole siiski kõik päris korras. Või on koolini kõik hästi, aga õppimisega tekivad tõsised probleemid. Tegemist võib olla harvikhaigusega.
Uuest aastast hakkab Soomes Jyväskylä Nova haigla erakorralise meditsiini osakonnas öiseid vahetusi tegema Eesti juurtega ettevõte Medimatkay OY, mille peaarstiks on Rakvere reaalkooli kuldmedaliga lõpetanud Geidi Rajaste.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.