• 04.05.24, 15:00

Sirutuspaus: 5 harjutust, mis aitavad vältida terviseprobleeme

Alustame tervisevõimlemise sarja “Sirutuspaus” avaldamist, kus füsioterapeut Priit Kõrve jagab nõuandeid, kuidas eri elualadel töötavad inimesed võiksid oma lihaskonna eest hoolt kanda, et vältida tööst ja sundasendist tingitud vaevusi.
Enamik töid meie igapäevaelus on sellised, mille tegevus on suunatud ettepoole ehk mida tehakse kummargil. Tehtavad harjutused võiksid niisiis olla vastassuunalised.
  • Enamik töid meie igapäevaelus on sellised, mille tegevus on suunatud ettepoole ehk mida tehakse kummargil. Tehtavad harjutused võiksid niisiis olla vastassuunalised. Foto: Pexels
“Sirutuspaus” on teemaveebi Personaliuudised sari, mille autoriks on füsioterapeut, manuaalterapeut/kiropraktik ja Eesti Wushu Kungfu Föderatsiooni aupresident Priit Kõrve. Sari ilmub kuni suveni ka Lääne-Virumaa Uudistes.
Iga nädal avaldatakse sarjas üks harjutustik, mis on suunatud mõne kindla valdkonna töötajaile või mõnele kindlale lihasgrupile, mis mingit sorti tööd tehes kõige enam taastamist vajab.
Priit nendib, et tema juurde satuvad inimesed väga erinevate probleemidega. Kellel valutab selg, kellel kael ning kellel teised liigeste piirkonnad. Täna jagab ta alustuseks viit üldist harjutust, mis on sobilikud eri elualade inimestele. Füsioterapeut soovitab teha harjutusi hommikul, et anda kehale positiivne toonus ja selleks, et töö käigus ei tekiks tervisega probleeme.
Suurem osa tegevusi, mida päeva jooksul teeme, on sellised, mille tegevus on suunatud ettepoole ehk mida tehakse kummargil, olgu see siis töö arvutiga, toiduvalmistamine või miski muu. „Mõni meist teeb hommikuti ärgates kätekõverdusi ehk toniseerib rinnalihaseid. Kätekõverdused ei ole halvad, kuid unustatakse ära vastassuunas töötavad lihased, ja seal peitub probleem. Sedasi tõmbab inimene ennast aga veelgi rohkem küüru. Tegelikult oleks vaja teha tööle vastupidiseid ja toonust andvaid harjutusi,“ selgitab ta.

Seotud lood

Kasulik
  • 07.04.23, 10:00
Maohaavandi levinumad sümptomid ja ravi
Peptiline haavand tekib limaskesta kaitsevõime vähenemise ja limaskesta kahjustavate faktorite koostoimel. Kuigi esineb ka ilma sümptomiteta haavandeid, on maohaavandi levinuimaks sümptomiks näriv või kõrvetav kõhuvalu ülakõhu keskmises osas, iiveldus ja oksendamine.
Uudised
  • 29.07.23, 11:00
Mis aitaks ennetada viiruste tüsistusi?
Viirushaigused suurendavad dementsusriski
On keeruline anda ühest vastust, miks mõni inimene ei nakatu viirustesse või põeb nakatudes kergelt, teisel kipuvad aga viirused tüsistuma ja tervenemine võtab pikalt aega.
Uudised
  • 06.10.21, 14:42
Aga ma ju tean, kuidas kaste tõsta ja toolil istuda!
Täiskasvanud inimene veedab pea poole oma elust tööl. Nii on lausa vältimatu, et töö mõjutab tema tervist. Istumine, astumine, tõstmine ja tassimine tunduvad nn talupojatarkused. Ent talupojad elasid keskmiselt 40aastaseks ja olid elu lõpus sageli Vargamäe Sauna-Madise moodi, kes omal jalal enam kõndida ei saanud.
Uudised
  • 09.10.21, 15:22
Tervist säästvalt töötamine on nagu pensionisammas, kuid töökoht kipub sageli olema diivanil või tugitoolis
Täiskasvanud inimene veedab pea poole oma elust tööl. Nii on lausa vältimatu, et töö mõjutab tema tervist. Istumine, astumine, tõstmine ja tassimine tunduvad nn talupojatarkused. Ent talupojad elasid keskmiselt 40aastaseks ja olid elu lõpus sageli Vargamäe Sauna-Madise moodi, kes omal jalal enam kõndida ei saanud.
  • ST
Sisuturundus
  • 04.11.24, 07:30
Selveri “Kuldne Kolmapäev” jõudis e-poodi ja laienes pensionipäevadele
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Lääne-Virumaa Uudised esilehele