Ravimtaimed koduapteegis: korjamine, säilitamine ja ohud
Eesti looduses kasvavad ravimtaimed, nagu kummel, piparmünt ja pärnaõied, on populaarsed oma tervistava toime tõttu ning neid saab kodus hõlpsasti kasutada. Apteeker jagab nõu, millist leevendust leiab suvekuudel sirguvatest ravimtaimedest.
Pärnaõietee võib aidata alandada palavikku ja on põletikuvastase toimega, ent pärnaõietee tarbimist tuleks vältida raseduse ja rinnaga toitmise ajal ning seda ei soovitata kasutada ka ägedate südame- ja veresoonte haiguste korral. Foto: Shutterstock
Eestis kasvab palju ravimtaimi ja neid saab kasutada väga mitmete haigusseisundite raviks või leevendamiseks.
Kõikjal meie ümber on vajaliku raviomadusega taimi, mis aitavad meil leevendada valu, kõrvaldada põletikke ja annavad vitamiine. Millised on kolm ravimtaime, mida saab praegu korjata?
Perekonna ja sõprade hulgas Ööbiku nõiaks kutsutud Riinal ei ole tegelikult hookuspookusega vähimatki pistmist. Vastupidi – Riina teadis juba väiksena, et tahab saada meedikuks ning õppis Tartu Meditsiinikõrgkoolis velskriks.
Kevadeti tuleb ette mürgistusjuhtumeid, mille põhjuseks on olnud karulaugu pähe mürgise piibelehe või sügislille söömine. Õnnetusi on põhjustanud ka rabarber.
Sääskede eest on võimalik ennast kaitsta mitmel moel, kõige ohutum selleks on füüsiline kaitse. Putukate ligipääsu nahale takistavad pikad riided, siseruumides ja telgis putukavõrgud. Sääsetõrjevahend tasub kasutusele võtta alles siis, kui füüsilisest kaitsest ei piisa.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.