Reedel Rakvere haiglat külastav terviseminister Riina Sikkut kaitses saates „Poliitikute töölaud“ solidaarset tervishoiusüsteemi, mis on tema sõnul väikesele ühiskonnale kokkuvõttes kõige efektiivsem ja odavam.
Riina Sikkut valitsuse pressikonverentsil. Foto: Andras Kralla
“Kui meil on mitu kindlustusandjat, siis lepingute sõlmimine, infovahetus, IT-süsteemid, arvete tasumine - see ei ole lihtsalt mõistlik dubleerimine”, sõnas minister ja kinnitas, et kui on tööandja ostnud töötajale lisakindlustuse, siis ta peab paratamatult lisaks teenusega seotud kuludele maksma ka kindlustuse administreerimise.
Kirglikke vaidlusi ja riigi suunas ähvardusi põhjustanud apteegireformi algusest on möödunud üle kolme ja poole aasta, kuid mitte ühtegi uut proviisoriapteeki pole selle aja jooksul Eestis asutatud.
Paide arvamusfestivali tervise ala viimases, topeltpikas arutelus tervishoiu tuleviku üle kordusid läbiva teemana ennetus ja raha. Kaheosalise paneeli esimeses pooles rääkisid eksperdid ja ametnikud, seejärel võtsid toolid üle poliitikud.
Alates tänavu oktoobrikuust saavad füsioterapeudid, logopeedid ja kliinilised psühholoogid hakata oma teenust pakkuma iseseisvate tervishoiuteenuse osutajatena.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.