Alanud on põtrade ja hirvede jahihooaeg ning varasügisele omaselt on ka liiklus senisest aktiivsem. Keskkonnaeetik Mattias Turovski soovitab autojuhtidel hoida pikivahet ja pöörata senisest enam tähelepanu teetöödele kui ka uutele teelõikudele, millega metsloomad pole harjunud.

- Varasügisel toimub ligi 60 protsenti kõikidest metsloomadega seotud õnnetustest. Foto: Eesti Jahimeeste Selts
Mööda suuremaid maanteid sõites on sügise saabudes näha tee ääres aina enam auto alla äänud väiksemaid metsloomi. Suurel kiirusel võivad ka väikese kährikuga kokkupõrkel olla rängad tagajärjed. „Näiteks on sügisesed kokkupõrked väiksemate loomadega toonud kaasa mitmeid pea 1000-euroseid kahjusid,“ kommenteeris Gjensidige kindlustuse kahjukäsitluse osakonna juht Maarika Mürk.
Mürk nentis, et varasügisesel perioodil toimub ligi 60 protsenti kõikidest metsloomadega seotud õnnetustest ja nii on see igal aastal. „Sellel aastal on tunda tugevat tõusu metsloomadega seotud kahjudes juba alates augusti keskpaigast – pea iga kolmas sõidukikahju on sügise saabudes seotud metsloomadega ning ühe kahjujuhtumi kahjud ulatuvad 4000 euroni,“ sõnas ta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.