Riigikogu liikmed moodustasid kõrghariduse toetusrühma, selle eesmärk on välja töötada erakondade ülene lahendus kõrghariduse jätkusuutlikkuse tagamiseks.

- Üllar Saaremäe. Foto: Andres Haabu
Toetusrühma esimees Margit Sutrop rääkis, et Eesti konkurentsivõime ja eesti keele ning kultuuri jätkusuutlikkus sõltub sellest, kui kvaliteetne on Eesti kõrgharidus.
"Paraku ohustab selle valdkonna aastatepikkune alarahastamine kõrghariduse kvaliteeti ja vähendab üliõpilaste võimalust saada head haridust. Praegune rahastamismudel motiveerib ülikoole minema üle ingliskeelsele õppele. Samuti on meil suur puudus kõrgharidusega spetsialistidest, näiteks õpetajatest, arstidest, meditsiiniõdedest, inseneridest, IT-spetsialistidest," ütles Margit Sutrop.
Moodustatava ühenduse eesmärk on Sutropi sõnul välja töötada erakondade ülene lahendus kõrghariduse jätkusuutlikkuse tagamiseks.
"Heaks eeskujuks on Eesti teadusleppe sõlmimine 2018. aasta detsembris, millega lepiti kokku, et teadus- ja arendustegevuse riiklik rahastamine tõstetakse ühe protsendini sisemajanduse kogutoodangust," lausus Sutrop.
Kõrghariduse toetusrühma kuuluvad ligi 30 rahvasaadikut. Lääne-Virumaalt valitud riigikogulastest Üllar Saaremäe ja Marko Torm.
Riigikogus moodustatud parlamendirühmad aitavad Riigikogu liikmetel suhelda teiste riikide parlamentidega, viia ellu välispoliitikat ja tutvustada Eestit mujal maailmas. Toetusrühmade kaudu saavad Riigikogu liikmed ja fraktsioonid tõmmata tähelepanu konkreetsele teemale ning toetada ja kaitsta kitsama eluvaldkonna huve.
XIV Riigikogu on moodustanud kokku 67 parlamendirühma ja 91 toetusrühma.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.