Koroonaviirus levib laialdaselt ja nii mõneski Eestimaa paigas jäävad pärast koolivaheaega koolipingid tühjaks ning õpilased suunduvad distantsõppele. See on nii ka Kadrina keskkoolis, kus kodus teevad õppetükke 1.-9. klassi lapsed. Koole distantsõppele saates lähtutakse kooli epidemioloogilisest olukorrast ja vaktsineerituse tasemest.
- Koolides tekivad koroonakolded lihtsalt. Õpilased on koduklassides, aga puutuvad omavahel kokku muuhulgas söögivahetunnis. Foto: Andras Kralla
Terviseameti ida regionaalosakonna juht Marje Muusikus rääkis, et üldine lähtekoht on see, et distantsõppele ei minda koolide vaid klassikomplektide kaupa.
Samas tunnistas Muusikus, et koolides on olukord kehvem kui lasteaedades. Koolides on kolded kiired tekkima seetõttu, et lihtsustatud karantiinis olevat klassi pole väga lihtne hoida teistest kaaslastest eraldi. "Iga uus kokkupuude laiendab haigestunute ringi. Lihtsustatud karantiininõudeid on lihtsam täita lasteaias kui koolis," lausus ta.
Terviseametnik nentis, et delta-tüvi on võrreldes alfa-tüvega 60 protsenti nakkavam ja kiirema levikuga. Olukorra teeb keeruliseks ka see, et inimene pole veel positiivset testitulemust saanud, aga ta nakatab juba kolmandat inimest.
Seotud lood
Koolilaste kiirtestimine koroonaviiruse levikut ei piira ja sel on mitu põhjust, kirjutab
Äripäeva meditsiiniuudiste peatoimetaja Kadi Heinsalu.
Täna hommikul selgus tõsiasi, et Lääne-Virumaa suurima kooli 7. klassis on kaheksa inimest andnud positiivse koroonaproovi. Klassis on koroonakolle ja nii pole parata, et tänasest on 26 last suunatud distantsõppele. Koolijuhil on mitu muret - haigestunud on ka õpetajad ja nii loodab ta, et jagub pedagooge, keda klassi ette saada.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.