18. detsembril 1880. aastal sündis Pärnumaal Tori mõisa puusepa peres poisslaps, kes sai nimeks Heinrich Avikson (pärast eestistamist Aviksoo), kes viiskümmend aastat hiljem sai hästi tuntuks igale Rakvere linna elanikule, kuna ta 1930. aastal linnapeaks valiti.
- Heinrich Aviksoo 1910. aastal. Foto: Eesti Pedagoogika Arhiivimuuseum
Koolihariduse omandas Heinrich Aviksoo Levi valla- ja Tori kihelkonnakoolis, lisaks läbis ta mitmeid kursusi ja vallakooliõpetajate ettevalmistusklassi. Vaatamata sellele, et algkooliõpetaja kutseeksami sooritas ta Tartu ülikooli juures alles 1898. aastal, asus ta kõigest 16-aastase noorukina juba 22. novembril 1897 tööle Sindi kooli õpetajana. Kaks aastat hiljem valiti ta Vana-Vändra vallakooli juhatajaks. Sellesse ametisse jäi Heinrich Aviksoo pidama kümneks pikaks aastaks.
1909. aastal siirdus Aviksoo ajakirjanduspõllule, olles alul tegev ärijuhina “Meie Kodumaas” ja 1912-1914 Viljandis “Sakala” toimetajana. 1915-1916 oli Aviksoo Peterburi polütehnikainstituudi raamatupidaja, ent sellest ametist tuli tal lahkuda seoses sõjaväkke mobiliseerimisega.
Seotud lood
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.