Eelmisel aastal oli Rakvere haiglas 425 sünnitust, rohkem sündis tüdrukuid. Ka 2020. aastal sündis tüdrukuid natukene rohkem.
Kõige rohkem uusi ilmakodanikke sündis augustis ehk kokku 51, järgnevad september (43) ja detsember (40). 2020. aastal olid kõige lasterikkamad kuud veebruar, juuli ja september.
Kõige kesisemad kuud beebide osas olid eelmisel aastal aga eelmisel aastal november (29) ning jaanuar (31) ja aprill (31).
Tüdrukute sündimise rekord on samuti augustis, kui neid sündis 29. Poisse sündis aga kõige rohkem juunis, täpsemalt 24. Samas juunis sündis kõige vähem tüdrukuid (11). Kõige poistevaesem kuu oli aga november (11).
Kõige rohkem sünnitusi oli eelmisel aastal kahel päeval. Nendeks olid 18. mai ja 9. detsember, kui mõlemal päeval sündis 5 beebit.
2020. aastal oli Rakvere haiglas 413 sünnitust, 2019. aastal 471 ja 2018. aastal 483 sünnitust.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
„Evelin Põldsaar oli meie vastutav ämmaemand, kui sündis meie tütar. Ainult selle eripäraga, et kui tavaliselt kostab sündides lapse kisa, siis meie lapse nuttu ei kõlanud. Ja ega me abikaasaga seda ei kuulnudki enne, kui alles viis päeva hiljem ITK kuvöösis, kus meie kriitilises seisus beebi lamas,“ kirjutas Regina.
Rakvere haigla tublidel ämmaemandatel jagus tööd ka jõulupühadel. Sünnitusosakonnas aidati ilmale viis poisslast.
Laste vaktsineerimisega hõlmatus on Eestis viimase kümne aasta jooksul langenud ning vaktsineeritud laste protsent jääb alla Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) soovitatud taset. Milline on olukord Lääne-Virumaal?
Järgmisel nädalal pakutakse Lääne-Virumaal võimalust 5–11-aastaste laste vaktsineerimiseks COVID-19 vastu. Laste kaitsesüstimine koroonaviiruse vastu tekitab lastevanemate seas kõhklusi ja ülemäära suurt huvi pole doktorid täheldanud.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.