Okkaid põrandale pudistav jõulukuusk ei pea enam üheski kodus peavalu tekitama, sest maakonna igas vallas on asi korraldatud ning puud põletatakse ühises suures lõkkes.

- Jõulukuuskesid ei tohi jätta prügikonteinerite kõrvale! Foto: Andres Haabu
Traditsiooniliselt kolmekuningapäeval, 6. jaanuaril, lõpetatakse jõuluaeg Haljala rahvamaja juures, Kadrina tuletõrjemäel, Laekvere kruusaaugus ja Viru-Nigulas Maarja kabeli juures Lõkked süttivad Viru-Nigulas kell 17 ja ülejäänud kohtades kell 18.
Reedel, 7. jaanuaril kell 18 saab lõket nautida Rakveres Süstatiigi kaldal, kus silmailu pakuvad ka Tarvanpää tantsijad. Kell 19 süttivad Pajustis klubi kõrval lisaks kuuskedele ka Artistic Flow Studio tuletantsijate tõrvikud. Tuletantsu saab jälgida nii maapinnal kui ka esmakordselt Lääne-Virumaal mitme meetri kõrgusel lindil, mida nimetatakse slackline´ks.
Väike-Maarja kuivanud jõulukuused läidetakse pühapäeval, 9. jaanuaril kell 17 seltsimaja taga, kus samuti esinevad tuletantsijad Artistic Flow Studiost.
Ulvi mõisahoone kõrval põletatakse jõulupuud 10. jaanuaril kell 18.30.
Tapa kandi rahvas peab veidi ootama või viima oma kuused varem katlamaja hoovi. Lõke süüdatakse 14. jaanuaril Tamsalu tammepargis ja esineb tuleteater Zerkala.
Mida teha, kui pole võimalust oma kuuske pidulikule ärasaatmisele viia? Jõulupuude viimaseks puhkepaigaks võib saada ka Lääne-Viru Jäätmekeskus, kus puu saab üle anda tasuta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Aastavahetuse ilutulestik juhatab sisse Rakvere 720. juubeliaasta ja erinevalt varasematest aastatest lastakse uusaastaöö saluut tänavu taevasse Vallimäe vabaõhukeskuse Tõusu tänava poolsest parklast.
Sel aastavahetusel toimus Rakveres ilutulestik Vallimäe vabaõhukeskuse Tõusu tänava poolses parklas. Ilutulestikku korraldati ka näiteks Väike-Maarjas ja Triigi külas.
Lääne-Virumaa vallavanemad ja Rakvere linnapea veetsid jõulud koos lähedastega, oma mõju on jõulupühade tähistamisel ka koroonal.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.