• 13.02.22, 12:00

Hiinlased pistsid Rakvere kassid pintslisse

1916. aasta talvel hakati seoses tööjõupuudusega metsatöödel Rakverre tooma hiinlasi, et need oma käed külge paneksid ja kohalikku meestepõuda, mis tollal oli loomulikult sõjast tingitud, leevendada aitaksid.
Ainuüksi 1916. aasta oktoobris siirdus Hiinast Euroopasse õnne otsima 135 000 meest. Pole ime, et mõned neist sattusid ka Eestisse ja Rakverre.
  • Ainuüksi 1916. aasta oktoobris siirdus Hiinast Euroopasse õnne otsima 135 000 meest. Pole ime, et mõned neist sattusid ka Eestisse ja Rakverre. Foto: Daydaynews
Hiinlasi oli Virumaa pealinnas varemgi nähtud, ent siis vaid tavaliselt raudteejaamas, kus nad läbisõitvate rongide pealt peatuste ajal linnarahvale suure kisa ja käraga tsirkust tegid ja vahel harva ka mõne kompveki või muu maiustuse lastele maha müüsid.
Kuna pilusilmseid ja pikkade patsidega pisikesi mehikesi oli varemgi piisavalt nähtud, harjusid linlased nendega paari päeva jooksul. Ootamatult muutusid välejalgsed asiaadid aga tõeliseks nuhtluseks peredele, kus hiirekuningas oli majja võetud.

Seotud lood

Uudised
  • 21.12.21, 17:10
Karkuse mõis oli üks kahtlane paik
Karkuse küla on üks üpris mahajäetud kant Tapa vallas Nõmmküla ja Jootme vahel. Omal ajal oli Karkusel aga mõis, mis kuulus nagu Sagadi ja Tapa von Fockide suguvõsale. Ja selles mõisas juhtus kummalisi lugusid.
Uudised
  • 30.01.22, 12:00
Eesti esimene lennuõnnetus jättis ajalukku sügava jälje
Rahvasuu rääkis aastakümneid hullust krahvist ja filmimehed panid ta isegi mängufilmi „Jüri Rumm“ tegelaseks, ehkki hull krahv Peter von Manteuffel elas selle filmi tegevusajast mitukümmend aastat varem.
Uudised
  • 09.02.22, 13:10
Hea mõisasaks hoolitses talupoegade eest
23. mail 1816. aastal kinnitas tsaar Aleksander I Eestimaa talurahvaseaduse, millega anti talupoegadele isiklik vabadus. Analoogseid kohalikke “seadusi” oli aga osa Eestimaa mõisnikke juba eelnevalt oma mõisates kehtestanud. Tuntuimad sellistest nn eraõigustest on Vigala ja Halliku eraõigused. Kõige radikaalsem ja kaugemaleminevam on aga Kandle mõisniku Peter Frommhold von Löwis of Menari 1801. aastal koostatud Kandle eraõigus.
Uudised
  • 15.12.21, 13:17
Kuulus pastor kaitses talupoegi
1694. aastal ilmus Saksamaal Rudolstadtis tõetruu enam kui 600-leheküljeline ajastukroonika “Liefländische Historia”, mille autoriks oli keegi Järva-Jaani kirikuõpetaja Christian Kelch, kes oli sündinud 15. detsembril 1657. aastal Pommeris Greifhagenis ja õppinud mitmes Saksamaa ülikoolis ajalugu ja teoloogiat.
  • ST
Sisuturundus
  • 30.10.24, 09:20
Kontorielu koos mitme põlvkonnaga – väljakutse või võimalus?
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Lääne-Virumaa Uudised esilehele