2015. aastal piimaveiste-, lihaveiste-, sigade- ja kitsede jõudluskontrolliga tegema hakanud Eesti Põllumajandusloomade Jõudluskontrolli AS on avaldanud 2021. aasta jõudluskontrolli tulemused. Paremate sekka jõudis ka mitu Lääne-Virumaa põllumajandusettevõtet.

- OÜ Halinga Piimajõe farm. Foto: Andres Haabu
Jõudluskontroll on põllumajanduslooma jõudlus- ja põlvnemisandmete regulaarne kogumine, registreerimine, töötlemine, säilitamine ja analüüsimine tema geneetilise väärtuse hindamiseks ning majandamisotsuste tegemiseks, vahendab
Põllumajandus.ee. Eestis teostatakse jõudluskontrolli B-meetodil, mis tähendab, et jõudluskontrolli andmete registreerimisega tegeleb loomapidaja või tema palgatud inimene (jõudlusandmete koguja).
Eesti lehmade keskmine piimatoodang oli 10 484 kg
Piimaveiste jõudluskontrollis oli 01.01.2022 seisuga 399 karja ja 80 689 lehma, mis moodustab 96,5% Eesti lehmadest. Kõige rohkem on jõudluskontrollis lehmi Järvamaal (13 042), Lääne-Virumaal (10 125) ja Pärnumaal (9969).
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.