Maailmamajandus on kõrvuni võlgades. „Sellise rekordilise võla ajal on raske mitte olla pessimistlik meie tulevase majandusliku, finantsilise, sotsiaalse ja poliitilise stabiilsuse suhtes,“ nendib 24. Genfi maailmamajanduse raport. „Võlg ja laenud on tihedalt seotud finantskriiside, äritsükli ja haruldaste negatiivsete sündmuste tõenäosusega. Suure finantsvõimendusega kaasneb olemuslikult ka rahaline haavatavus.“

- Majandusajakirjanik Villu Zirnask
Finantsuudised.ee vahendab, et raportis pealkirjaga „Võlg: tormi silm“, mille autorite seas on ka OECD peaökonomist, ei kuuluta (finants)maailmale siiski kindlat hävingut: „Nii murettekitavalt kui eelnev ka ei kõlaks, on vaja sügavamat arusaamist põhjustest, mis meid siia tõid. Mehaaniliselt võttes on võlabuum brutosäästude suurenemise ja viimastel aastakümnetel mitmekordistunud finantsrikkuse teine külg. Kui vaatame bilansi varade poolt, näeme, et võrreldes sissetulekuga ei ole leibkonnad eales olnud jõukamad. Krediidi ülepakkumist põhjustavad suundumused jätkuvad tõenäoliselt veel pikka aega.“
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.