Punase Risti kohalik selts valmistub sõjapõgenikke abistama
Eesti Punase Risti Lääne-Virumaa seltsi koordinaator Katrin Nõlvak selgitas, kuidas osutab sõjas kannatavatele ukrainlastele abi Punase Risti keskbüroo ja kuidas Punase Risti kohalik selts.
Rakvere vabatahtlikud lõid covid-epideemia ajal kaasa ka reisijate kehatemperatuuri mõõtmisel. Fotol Tallinna sadam. Foto: Siim Lõvi/ERR/Scanpix Foto: err
“Eesti Punane Rist korraldas abi osutamise nii, et üle Eesti aktsioonide korras annetatud vajaminevad esemed kogutakse kokku Punase Risti Taaskasutuskauplusse Punane Ristik (Kadaka tee 54), kel on võimekus esemeid ladustada, sorteerida ja suurte autodega Ukraina poole saata,” selgitas Nõlvak.
Eesti ettevõtjad annavad Ukrainale otsest rahalist abi ja pakuvad tasuta teenuseid, juhid on pöördunud ka oma töötajate poole, et koos olukorda ja tegevusi arutada, selgub Äripäeva arvamustoimetuse küsitlusest.
"Pidasime mingil põllul kinni, ootasime ülejäänud sugulasi ja mõtlesime, mida edasi teha. Sest ka Lääne-Ukrainas, kuhu me teel olime, läks olukord hullemaks..." räägib Delovõje Vedomostile oma loo Polina, kes lahkus koos perega rünnaku alla sattunud Harkivist.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.