• 12.03.22, 14:54

Marko Mihkelson: protestist ei piisa, alles nälg võib Putini vastu mässama panna

Ukraina sõja kulgemise määrab üks faktor, rääkis riigikogu väliskomisjoni juht Marko Mihkelson Äripäeva raadio saates „Kuum tool“.
Sankt-Peterburgis kõrvaldati sõja alguse päeval häiriv faktor kiiresti tänavalt. Venemaa sissetung Ukrainasse vallandas protestilaine nii Venemaal kui mujal maailmas ja Vladimir Putinit võrreldakse Hitleriga. Venemaal on vahistatud juba tuhandeid sõja vastu protesteerijaid ehk Putin, kes on pidevalt kinnitanud kaitsa oma inimesi, on tõstnud käe oma enda riigi rahumeelsete kodanike vastu.  Foto: AP Photo/Dmitri Lovetsky/Scanpix
  • Sankt-Peterburgis kõrvaldati sõja alguse päeval häiriv faktor kiiresti tänavalt. Venemaa sissetung Ukrainasse vallandas protestilaine nii Venemaal kui mujal maailmas ja Vladimir Putinit võrreldakse Hitleriga. Venemaal on vahistatud juba tuhandeid sõja vastu protesteerijaid ehk Putin, kes on pidevalt kinnitanud kaitsa oma inimesi, on tõstnud käe oma enda riigi rahumeelsete kodanike vastu. Foto: AP Photo/Dmitri Lovetsky/Scanpix
Kuigi Venemaa kallaletung oli USA luurele selge juba sügisel, siis kaardid segi löönud Ukraina vastupanu mõjutab ka rünnaku edasist saatust. Praegustel väljaastumistel on Vladimir Putini tegevusele aga olematu mõju.
Marko Mihkelson rääkis saates ka sellest, kuidas saaks sanktsioone veel karmistada, kuidas Venemaa majandus kukub suveks kokku, miks tuumalöögiohtu ei peaks kartma, aga ei tohi ka alahinnata, miks Ukraina õhuruumi sulgemine on halb mõte ja sellest, mis annab lootust.
Küsimustele vastab Marko Mihkelson.
Arvati, et Vene väed on esimeses faasis edukamad ja ameeriklased hindasid, et mõne päevaga on Kiiev vallutatud. Midagi sellist pole juhtunud. Võib öelda, et Ukraina vastupanu on tõeline üllatus?
Ühendriikide luure oli väga täpne ja teadis juba oktoobris enam-vähem sellest, mis meil täna on toimumas. Aga mida ei suudetud kuidagiviisi valemisse panna, on seesama rahva kaitsetahe, valmisolek võidelda. Samas kaitsetahtest üksi on vähe abi. Rünnakute tõrjujad peavad oskama taktikaliselt käituda nii, et oma ressursse hoida ja samas vastasele võimalikult palju valu tekitada. Esimese 12 päevaga on Venemaa kaotused massiivsed.

Seotud lood

Arvamused
  • 11.03.22, 16:18
Andmekaitse konsultant: oskusest jätta pilte postitamata võib sõltuda sõjapõgenike elu
Infoturbe ja andmekaitse konsultant Aare Purk räägib, kui oluline on saabunud sõjapõgenike isikuandmete kaitse ja kuidas igaüks selle eest hea saab seista.
Arvamused
  • 09.03.22, 11:29
Sõda algas homme
Eesti Vabariigi 104. sünnipäeva varahommikul kell 5.06 saadab Eesti ajakirjanik Kiievist oma heale tuttavale sõnumi: „Nüüd hakkas pihta“. Just eelmisel õhtul olid nad arutlenud, et küllap varsti saab koju, siis teevad sauna. See tuttav olin mina. Ja see sõda kestab juba teist nädalat, kirjutab ajakirjanik ja poliitik Aarne Mäe.
Uudised
  • 08.03.22, 23:29
Ehho Moskvõ ajakirjanik: kõik venemaalased vastutavad selle vennatapusõja eest
Venemaal kinni pandud raadiojaama Ehho Moskvõ ajakirjanik Aleksandr Pljuštšev kirjeldab avameelses intervjuus õudusunenägu, milles tema ning paljud teised Venemaa elanikud on viimastel päevadel elanud. Ta arutleb, mis saab Venemaast ja venelaste eludest edasi.
Uudised
  • 08.03.22, 17:24
Kuidas Irina ja Anja sõja eest Rakverre pagesid
Ukrainlannadest ema-tütar Irina ja Anja ärkasid täna, 8.märtsi hommikul oma uues kodus Rakveres, naistepäevalilled vaasis. Lilled andis neile juba eile õhtul üle Kaido Höövelson, kes naistel Poola-Ukraina piiril ise järel käis.
  • ST
Sisuturundus
  • 04.11.24, 07:30
Selveri “Kuldne Kolmapäev” jõudis e-poodi ja laienes pensionipäevadele
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Lääne-Virumaa Uudised esilehele