Siseminister Kristian Jaani sõnul kontrollivad politsei ja kaitsepolitsei iga päev, milline on Eestis elavate vene ja ukraina kogukondade meelsus ja kus on konfliktide riskid suuremad. Töö tõhustamiseks suurendati veebruaris veebipolitseinike arvu.
- Siseminister Kristian Jaani sõnul kontrollitakse ukraina ja vene kogukondade meelsust pidevalt. Foto: Andras Kralla
Jaani tõdes
Äripäeva raadio hommikuprogrammis, et põgenike tulva tõttu otsitakse võimalusi lisatööjõu värbamiseks mujalgi siseministeeriumis, kuna töötajad peavad praegu juba ületunde tegema.
Jaani tõi välja, et täna hommikuks oli Eestisse saabunud 21 600 sõjapõgenikku Ukrainast, kellest 15 000 plaanib Eestisse jääda. Riigilt on neist majutust palunud 3700 inimest. Ta selgitas, kuidas plaanitakse olukord lahendada, kui põgenike arv küündiks 100 000 inimeseni.
Seotud lood
Valitsuse korraldusega saavad kodumaalt sõja eest Eestisse põgenenud Ukraina kodanikud ja nende pereliikmed alates kolmapäevast taotleda ajutist kaitset, mis teeb tööandjatele lihtsamaks ka nende palkamise.
Kui veebruari alguses saabus uudis, et siseministeerium soovib joobes inimeste kantseldamist lükata politseilt omavalitsuste kaela, tekitas see palju pahameelt kogu riigis. Praeguseks on selgunud, et nii see siiski olema ei saa.
Märtsist jõustuvad liiklusseaduse muudatused, mis võimaldavad edaspidi ka omavalitsustel liikluse rahustamiseks kiiruskaameraid paigaldada.
Tänases omikroni leviku olukorras on koroonapass oma elu ära elanud, ütles Keskerakonna liikmest siseminister Kristian Jaani.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.