Märtsi teisest poolest toovad Rakvere bussijaama külastajatele äratundmisrõõmu Virumaa-teemaliste maalide reprod ootesaali akendel. Iga teose juurest saab lugeda lühikest taustalugu seosest Virumaaga.

- Kristjan Raua "Viru vanne" on üks piltidest, mille reprot Rakvere bussijaamas näha saab. Foto: Eesti Kunstimuuseum
Pop-up näitus on osa Eesti Kunstimuuseumi ja Tallinna Bussijaama koostööst, mille raames on kunstiteoseid tutvustatud argises ruumis, varasemalt Tallinna bussijaama ootesaalis.
Kõik repronäitusele valitud teosed on tihedalt Rakvere või Virumaaga seotud – kas on teostel esindatud märgilised kohad Rakverest ja Virumaalt või on kunstniku elu olnud Virumaaga läbi põimunud. Nii on välja toodud teosed Tapalt pärit Ado Vabbelt ning Palmse mõisas tegutsenud Olga von der Pahlenilt.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Edith Kotka Nymani kuju looja Gea Sibola Hansen tutvustab Rakvere galeriis oma teisigi teoseid.
Väike-Maarja muuseumis avati näitus taluarhitektuurist Eesti filmis. Tegemist on Eesti Vabaõhumuuseumi maaarhitektuuri keskuse ja Eesti Filmimuuseumi koostööprojektiga.
Täna avati pidulikult Virumaa kunstniku Anne Pajula isikunäitus. Kümme riisipaberil maali on leidnud koha restorani Bonzai seintel ja jäävad sinna suveni.
Kadrina rahvamaja fuajees on koha sisse võtnud mingid kahtlased tegelased. Sisenejaid tervitavad näiteks viiking, sõdur ja napis riietuses naisterahvas.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.