Sõjajutt teeb narvakad rahutuks: „Kas panete mu käed raudu?“
Narvas Eesti-Vene piiripunktis kohtuvad kaks erinevat maailma – siit leiab kaitsepolitsei huviorbiiti sattunud Ukraina sõja toetajaid, aga ka Venemaalt põgenejaid. Õhus on usaldamatus ja pinge, millest rääkida julgevad vähesed.
Linnapildis valitseva pinnapealse üksmeele murravad hoobilt küsimused: kuidas suhtute Ukraina sõtta ja kas kardade, et sõda jätkub Eestis, tehes Narva esimeseks sihtmärgiks? Vastused erinevatest suudest kõlavad kõik nagu ühest ja samast propagandaõpikust.
Narvas metallifirmat juhtiv rakverlane Madis Mädamürk räägib, et Narvasse ei saa suhtuda nagu teistesse Eesti paikadesse. See on lihtsalt nii eriline linn, mis elab täiesti omas maailmas, omas infoväljas ja inimesi on väga erinevate vaadetega.
Kui harjumuspäraselt kiputakse puhkusele minnes autonina Lääne- või Lõuna-Eesti suunda keerama, siis põnevat avastamist jagub ka mitmepalgelises Narvas ja selle ümbruses.
Lennud tühistatud, bussipiletid välja müüdud, rongipiletid metsiku hinnaga – kõige sellega peavad praegu arvestama Venemaalt lahkuda püüdvad inimesed. "Ma ei ole midagi sellist näinud!“ ja „See on kõige raskem aeg mu elus," ütlevad Peterburi bussilt maha astuvad põgenikud Tallinnas.
On kuulda, et viimastel päevadel, seoses sündmustega Ukrainas on hakatud süüd selle tragöödia eest kaela riputama ka tavalistele vene inimestele, kirjutab ettevõtja Roman Kusma.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.