EKRE esindaja Tapa vallavolikogus Aigar Põder tegi erakonna nimel juba teise ettepaneku kõrvaldada Tapal Paide maantee ääres asuv punamonument.

- Punamonument Tapal. Foto: Heiki Koov/monument.ee
„Kõik need monumendid in loodud nõukogude okupatsiooni põlistamiseks Eestis,“ kõneles Põder, kelle sõnul ei ole taolised objektid linnaruumis kohased.
Ta lisas, et monumendi juures olevasse ühishauda maetud inimesed ei ole seotud kohaliku kogukonnaga.
Kui päris täpne olla, siis lisaks punasõduritele on väidetavalt monumendi juurde maetud ka punategelane Leonardo Valts, kes oli raudteelane, Tapa täitevkomitee esimees ja Tapalt valitud Eesti NSV esimese ülemnõukogu liige ning kes hukati sakslaste poolt 1941. aasta sügisel.
„Monument tuleks teisaldada sobivasse kohta ja säilmed väärikalt ümber matta,“ tähendas Aigar Põder.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Samba põlistas Tõnis Lukas
Eilne päev, mil kümned ja sajad inimesed käisid punamonumente kummardamas ja nende juurde lilli viimas, lisas hoogu juurde diskussioonile, mida kunagiste mälestussammastega peale hakata.
Kolmapäevasel Rakvere linnavolikogu istungil tegi erakonna Eesti 200 esindaja Rainer Miltop pöördumise, milles soovis punamonumendi eemaldamist Rakvere riigigümnaasiumi juurest, neljapäevasel Tapa vallavolikogu istungil käis analoogse mõtte Tapa punamonumendi kohta välja EKRE-t esindav Aigar Põder.
Rakvere linnavolikogus EKRE-t esindav Aarne Mäe andis kolmapäevasel volikogu istungil linnavalitsusele üle kaks arupärimist.
Eesti 200 kogub rahvaalgatusel allkirju, mis kutsub riigikogu üles avalikust ruumist eemaldama kõik Nõukogude Liidu ja Punaarmee monumendid.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.