Soojade suveilmade tulekuga käiakse apteegis sageli päikesekreemi ja sääsetõrjevahendi varusid täiendamas, unustades ära suvises koduapteegis samuti suureks abiks olevad tooted.
- Proviisor tõi välja viis suvisesse koduapteeki lisada unustatavat toodet. Foto: Shutterstock
Südameapteegi proviisor Karoli Patte soovitab enne apteeki tormamist kõigepealt üle vaadata, mis koduses apteegis juba olemas ning millised varem ostetud tervisetooted või ravimid talvel säilivusaja ületanud on. "Vananenud tooted tuleks utiliseerimiseks toimetada lähimasse apteeki. Seejärel võiks kontrollida, kas on olemas elementaarsed asjad, nagu plaastrid, sidemed, haava desinfitseerimisvahendid, valuvaigistid ja söetabletid," rääkis ta, lisades, et suvel kuluvad ära ka mitmesugused geelid, putukahammustusi ja allergiat leevendavad tooted ning isegi külmetusravimid.
Seotud lood
Suvel liiguvad lapsed rohkem ringi, viibivad õues ja oht endale üht või teist moodi liiga teha muutub tõenäolisemaks. Nii mõnigi teada-tuntud kodune esmaabivõte on aga praeguseks ajast ja arust.
Sääsetõrjevahendite müüjate sõnul on sääsed tänavu mullusest kurjemad, seega äri õitseb. Tüütuid putukaid saab eemal hoida mitmeti. Tõhus abi võib saabuda koguni Instagramist ehk lugu sellest, kuidas Rakvere naine sai OFFist mürgituse ja otsis alternatiivi, mida nüüd pakub sotsiaalmeedia vahendusel ka teistele.
Kahe aasta möödudes COVID-19 pandeemia algusest teavad kaitse põhitõdesid - vaktsiinid, korralik kätepesu ja maskid - kõik, ent üks võimas tööriist - ventilatsioon - alles hakkab väärilist tähelepanu pälvima.
Ahvirõuged (inglise keeles monkeypox) on zoonoosse päritoluga viirusnakkushaigus, mis levib piisknakkusena ja/või infitseeritud kahjustustega nahaga otsesel kokkupuutel ja/või kaudselt pindade (esemete vahendusel).
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.