172 aastat hariduse kantsiks olnud Tudu kool sulges täna lõplikult uksed. Pidulikule lõpukellale saabusid kooli vilistlased ja kunagised õpetajad. Kurba sündmust looritas siiski rõõmu ja tänu helk.

- Tudu koolile lõid hingekella kaks koolitüdrukut, kes sügisest peavad tarkust taga nõudma kodust kaugemal. Foto: Rahel Lepp
“Täna on sõjaaja sündmuste kõrval Tudu asula kõige kurvem hetk,” arvas kooli eelviimane direktor, 15 aastat kooli juhatanud Helge Arro, kelle sõnutsi oli Tudu koolis juba ammu harjutud elama aasta korraga, sest lapsi jäi järjest vähemaks. Enne lõppu, mida Arro hing aimas, pani ta ameti maha ja viimasel kooliaastal juhtis kooli ja oli raskete otsuste tegemise juures viimane direktor Eve Liiv. Peale kooli paratamatut surmaotsust leidsid naised, et koolimaja ust ei panda vaikides kinni, vaid korraldatakse viimane kokkutulek kõigile, keda Tudu kool puudutanud on. Täna see teoks saigi.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tänasel Vinni vallavolikogu koosolekul võeti vastu otsus sulgeda Tudu kooli uksed. Koolis õpib praegu kaheksa last - teises klassis viis, kolmandas klassis kaks ja neljandas klassis üks õpilane. Vastavalt lastevanemate küsitlusele ei ole neid järgnevatel aastatel palju juurde tulemas.
Päeval, kui kaks Rakvere kooli suunavad oma õpilased distantsõppele, uurime, kuidas on olukord maakonna teistes koolides.
14.juunil korraldas Lääne-Viru Omavalitsuste Liit (VIROL) Rakveres Villa Theresas tänuvastuvõtu maakonna haridusasutuste juhtidele, kes uuest õppeaastast enam juhina ei jätka.
Ehituse kallinemise tõttu peavad mitmed omavalitsused leidma miljoneid eurosid lisaraha, et koolimajad valmis saaksid. Mõni neist loodab riigi toele, kuid võetakse ka laenu, müüakse vara või jäetakse tänavavalgustus uuendamata. Lisaks eelarvele on lõhki ka ehituste tähtajad.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.