Tervise- ja tööminister Peep Peterson rääkis saates "Kuum tool", et rahahädas haige- ja töötukassa rahastamiseks tuleb üle vaadata ka sissetulekute, sealhulgas ettevõtlustulu maksustamine.

- Tulevane tervise- ja tööminister Peep Peterson esmaspäeval riigikogus peale ametivande andmist. Foto: Andras Kralla
"Ennekõike on küsimus selles, kas päriselt arvame, et traditsiooniline töösuhe peab mõlemat kassat üleval hoidma?" küsis ta retooriliselt. "Mõtleme selles suunas, et sotsiaalmaks muutub tulumaksu taoliseks ja kolib võib-olla töötaja reale. Kindlustuskate aga jookseb kõikide tulude pealt,“ selgitas ta. "Tean, et selle idee peale hakkab hävitavaid nooli tulema.“
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Uue valitsuse majandus- ja taristuministri ametisse asub Vinni-Pajusti gümnaasiumi vilistlane Riina Sikkut, kes varem on olnud tervise- ja tööminister.
Sotside esimees võtab endale ministrikoha
Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juht Lauri Läänemets ei tee saladust, et tema meelest tulebki Eestis makse tõsta, sest senisest tulubaasist lihtsalt ei jätku.
Ettevõtjatel jagub koalitsioonikõneluste ja -leppe osas omajagu kriitikat. Uuelt valitsuselt ootavad nad kõige rohkem rohepöörde kiirendamist ja julgeoleku tagamist ning kui peab riigi tulusid suurendama, oleksid nad nõus varamaksudega.
Töötamise reeglite paindlikumaks muutmine jääb pidevalt toppama, kuna tööandjad ja ametiühingud ei jõua üksmeelele. Seni peavad nii mõnedki tööandjad tegutsema hallil alal või isegi täiesti selgelt seadust rikkuma.
Autoomanikud jälgivad kõhedusega kalendrit: aeg muudkui tiksub esimese jaanuari poole. Ei, kõhe pole mitte seepärast, et jälle peab uue aasta lubadusi andma, vaid 01.01.2025 jõustub Eestis automaks. Nii mõnigi meist lootis, et see maks jääb tulemata ja pigistas silma kinni iga kord, kui sellise pealkirjaga uudist nägi. Enam pole mõtet.