Haljala kooli projekti üheks Achilleuse kannaks kujunes mööbli hankimine. Näis, et nii suures hankes, kus on palju liikuvaid osasid, keegi praeguses keerulises majandusolukorras osaleda ei taha. Ent Haljala vald leidis siiski lahenduse.
Kui kõik läheb plaanitult, siis aasta lõpuks saavad lapsed uude kooli. Foto: Haljala vallavalitsus
Nimelt otsustas vald jagada hanke seitsmeks osaks ja nii soetada Haljala uuele koolimajale ja spordihoonele lauad ja toolid, eritellimus- ja pehme mööbel, söökla inventar, klassiruumide esitlustehnika, kardinad ning spordihoone sisustus.
Haljala kool, mis oleks pidanud praegu juba valmis olema, küsib vallalt lisaks valmimisaja pikendamisele ka korraliku summa lisaraha – kool läheb lõpuks maksma 1760 eurot iga vallakodaniku kohta.
Haljala vallavolikogu homse istungi üheks päevakorra punktiks on Toolse küla Lepatriinu ja Kivikadaka detailplaneeringu vastuvõtmine ja avalikule väljapanekule suunamine. Selle tulemusena võib Toolse külla kerkida kolm kuni 250 m2 suurusega eramut.
Lapse koolitee alguse peale võib kulutada päris suuri summasid, kuid kui mõistlikult majandada ei vii see perekonna eelarvet siiski tasakaalust välja. Osades Lääne-Virumaa omavalitsustes makstav ranitsatoetus katab pea täielikult ära koolitarvetele kuluva summa.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.