Kadrina rahvamaja on omalaadi monument selle ehitamise eestvõtjale Aleksander Krimmile, kelle sünnist möödub täna 154 aastat.
- Aleksander ja Liisa Krimm. Foto: SA Virumaa Muuseumid
Aleksander Krimm sündis 2. septembril 1868 Alatskivi vallas Kambri talus. Kihelkonnakooli lõpetas ta 1887. aastal Väike-Maarjas. Tema viis aastat vanem vend Kaarel, kes tuntud ka kirjamehena, elas seal kandis ja töötas vallakirjutaja ja Koona-Ärina koolipapana.
Ka Aleksandrist sai pärast kihelkonnakooli lõpetamist oma venna järglasena kooliõpetaja Koonu-Ärinal, lisaks pidas ta 1888-1892 ka vallasekretäri ametit.
1893. aastal sai Aleksander Krimmist 27 aastaks Undla vallasekretär. Krimmide pere esimeseks elukohaks Kadrinas oli Päri karjamõis, kus asus ka vallamaja.
Järgmise aasta märtsis oli Aleksandri kord võõrustada oma venda, kes raske tiisikushaigena oma tervist parandama tuli. Paraku suri Kaarel Krimm paar kuud enne oma 31. sünnipäeva 17. mail 1894.
Seotud lood
43 aastat Kadrinas kirikuõpetajana töötanud Arnold Knüpffer oli igati tegus mees ning andis muu hulgas suure panuse meie rahvaluule kogumisse ja keele uurimisse.
Tartu au ja uhkus on Treffneri kool, Tallinnal aga Westholmi kool. Kui Hugo Treffner oli Lõuna-Eesti mees, siis Jakob Westholm põline virulane.
Alles oli meil juttu Sämi-Sillalt pärit kirjanikust ja kirjandusteadlasest Herbert Salust. Täna on põhjust pöörata pilk teisele sama küla kirjamehele - Jakob Martin Sommerile, kes sündis Sämi-Sillal 22. novembril 1860. aastal.
26. juulil 1907 suri mees, kes tutvustas Anton Hansen Tammsaarele kirjanduse võlumaailma.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.