Elektrienergia hinna tõus tõstab 1. jaanuarist võrgutasu
Konkurentsiamet kinnitas uue Elektrilevi võrgutasu, mis tõuseb 1. jaanuarist 2023 elektrienergia hinna märkimisväärse kallinemise tõttu keskmiselt 13 protsenti.
Elektrilevi juht Mihkel Härm kinnitas, et kõrge elektri hind on viinud Elektrilevi kahjumisse. Foto: Andras Kralla
Võrgutasu tõus aitab katta kaoelektri hinnatõusu ning tagab, et Elektrilevil on võimalik jätkata elektrivõrgu töökindluse ja mikrotootmise võimekuse investeeringutega üle Eesti.
Elektri universaalteenusele ajutiseks tootmishinnaks on 154,08 eurot megavatt-tunni kohta. Tarbija jaoks lisandub lõpphinnale veel elektrimüüja müügikulu ja kasum ning käibemaks.
610 miljonit eurot maksma läinud Eesti Energiale kuuluv Auvere elektrijaam on oma seitsme eluaasta jooksul rikete ja hoolduste tõttu seisnud kokku pea neli aastat. Oktoobrist taas 45 päevaks remonti minevat jaama püütakse viimaks töökindlamaks muuta.
Kui kardetu realiseerub ja Venemaa ühendab Balti riigid oma elektrisüsteemist lahti, on kogu Eesti vooluta jäämine siiski sisuliselt välistatud ning ka tarbimise piiramine pigem ebatõenäoline, kinnitas majandusministeeriumi energeetika asekantsler Timo Tatar.
Toidutööstuse Matsimoka juhatuse liige ja ühe omaniku Jan Inno sõnul on ettevõtte jaoks praegu põhiküsimus, kas osa tarbitavast elektrist, mida makstakse börsihinna järgi, läheb ka universaalteenuse alla.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.