Tänavu sügisel on vähemalt 30 Rakvere linna väikelapse vanematel peenike pihus, sest linnas napib kohti, kuhu põngerjas ema-isa tööloleku ajaks panna.

- Rohuaia lasteaia, nagu ka teiste linna munitsipaallasteaedade uksed jäävad enamikule sõimekohta ootavatele vanematele suletuks, sest vabu kohti lihtsalt pole. Foto: Rahel Lepp
Ehkki kevadel väitis linna eelmine haridusspetsialist Vilja Messer, et
sõimekohtade leidmisega probleemi pole ja leidlikkuse abil mahutatakse nii omad kui ukraina lapsed ära, on probleem tegelikult olemas ja väga suur. Rühmad nii munitsipaallasteaedades kui eralastehoidudes, kellelt linn teenust ostab, on maksimaalselt täis.
„Panin lapse lasteaia järjekorda kolm nädalat pärast tema sündi,“ rääkis Rakvere linnas elav noor naine, kes oli arvestanud, et saab lapsele sõimekoha 2023. aasta jaanuaris. Tema laps saab aasta lõpus 1,5 aastat vanaks.
Kui suve teisel poolel oli tema avaldusel jätkuvalt juures märge „menetluses“, võttis lapsevanem ühendust linna hariduse peaspetsialistiga, sest hinge hakkas pugema kahtlus. „Viimaseid nädalaid tööl olev Messer minuga sel teemal ei suhelnud, vaid ütles, et tuleb uus ametnik ja tema tegeleb,“ rääkis naine.
Paraku ei ole uus hariduse peaspetsialist Jane Palu naisele konkreetseid vastuseid andnud.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Omavalitsused otsivad praegu pingsalt lahendusi sõjapõgenike lastele lasteaiakohtade tagamiseks, et lasteaiakoha järjekorrad ei pikeneks. Maakonna omavalitsustes on olukord erinev.
11. aprillil kirjutasime Lääne-Virumaa Uudistes murest, mis saab siis, kui sõjapõgenike lapsed meie valdade lasteaedadesse ära ei mahu, või veel hullem, kui põgenikevoolu tõttu jäävad lasteaiakohata meie enda lapsed. Ehkki tänaseks on Eestisse saabunud üle 50 000 põgeniku, ei ole kevadine hirm õnneks teoks saanud.
Võimuliit lubab uue lasteaia teemal rahvaküsitlust.
Tapa võimukoalitsioon on väga huvitatud uue lasteaiahoone ehitamisest Tapale. Asjasse põhjalikumalt süvenemiseks telliti uuring, mis peks aitama selgitada, kas ja millistel tingimustel on Tapa linna võimalik uus lasteaed ehitada.
Haljala vallavalitsus soovib uuest aastast tõsta lasteaia kohatasu seniselt 30 eurolt 45 eurole ning siduda tasu alampalga muutusega. Kehtima jäävad soodustused, kui ühest perest käib lasteaias mitu last.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.