Ebaveres hakatakse põllumajanduse biolagunevatest jääkidest väärtuslikku rohegaasi tootma ja täna pandi tehasele nurgakivi.
- Lennart Meri tähenduslike sõnadega kapsli asetasid kompressorijaama vundamenti Väike-Maarja vallavanem Indrek Kesküla (vasakult), majandus- ja taristuminister Riina Sikkut, Bioforce Productioni juhatuse esimees Henry Uljas ja teised asjaga seotud tegelased. Foto: Andres Pulver
Bioforce Productioni juhatuse esimees Henry Uljas meenutas, et neli esimest biogaasi jaama kerkis Eestisse umbes kümme aastat tagasi ning umbes viis aastat tagasi rajati kaks esimest biometaanijaama.
"Loodame, et Ebavere jaama ehitus käivitab Eestis biometaanibuumi," sõnas Uljas.
Bioforce Productioni Ebavere biometaanijaam hakkab aastas tootma 35 GWh rohegaasi, mis on üks protsent Eesti aastasest gaasitarbimisest.
Väike-Maarja vallavanem Indrek Kesküla märkis, et Väike-Maarja valla pindala on ligikaudu üks protsent Eesti pindalast. "Nii et meie teeme oma osa koostöös Bioforce`iga ära," muheles vallavanem.
Seotud lood
„Minu suurim hirm on, et soomlased viivad poliitiliselt laeva oma sadamasse. Tulevad talv ja jää, ja meil ikka gaasi pole,“ tunnistas Heiti Hääl eelmisel nädalal toimunud majanduskonverentsil Äriplaan 2023.
Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi teatel ei ole biometaani tootmise toetusmeetme tingimustes kohustust toodangut börsihinnaga müüa.
Kuidas saadakse tulevikus energiat ja millised võiksid olla tulevikukütused, kirjutab TalTechi rakendusliku keemia professor Allan Niidu, kelle hinnangul on meil laias laastus vaid kaks valikut.
Prokuratuur esitas usalduse kuritarvitamises süüdistuse vandeadvokaat Marko Tiimanile, kes vaidleb endiste partneritega miljonitesse ulatuva kahju üle. Tüli keskmes on Kundas tegutsev Eesti suurim biometaani tootmine.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.