Kuigi osa Ukraina põgenikke ootavad aktiivse töö otsimise asemel kohvri otsas sõjategevuse lõppu ja kodumaale naasmist, on ajutise kaitse saanud inimesed tublisti leevendanud tööjõunappuse all ägavaid sektoreid.
- AS OG Elektra omanik Oleg Gross pakub tööd sajale ukrainlasele. Foto: Liis Treimann
„Meil töötab ukrainlasi ligi sada, kellest kolmandik olid siin varem ja kaks kolmandikku tulid sõjapõgenikena,“ sõnas OG Elektra omanik Oleg Gross. Ukrainlased töötavad valdavalt tööstuses ja ehituses, panevad poodides kaupa välja, vähem letis. „Aga inimesed on nii erinevad, mõni tuleb ja hakkab juba mõne nädala pärast veidi eesti keelt rääkima,“ kiitis Gross tublisid ukrainlannasid, kellest mõned ka juba ka kassapidajatena leiba teenivad.
Seotud lood
Vaatamata keerulisele ajale laiendavad Lääne-Virumaa ettevõtjad Oleg Gross ja Rein Reinvee haaret ja rajavad uusi kaupluseid järjest kaugemale Eestimaa eri nurkadesse. Järgmiseks saavad vallutatud Viljandi- ja Pärnumaa.
Rakvere linna sõimejärjekorras ootavaid lapsevanemaid ärritab teadmine, et linn avas 1. septembril väikeste ukrainlaste jaoks sõimerühma. Selgub, et nurinaks siiski põhjust pole, sest rühm loodi ja peetakse üleval riigi rahakotiga ning eesti laste sõimekohtade hulka see rühm ei puuduta.
„Pooled inimesed ei saa aru, et riigi raha tuleb ainult ettevõtetest, paraku ka vastne minister, kes pani ette minna üle neljapäevasele töönädalale ja tõsta kõikide tööliste palka,“ vangutas Oleg Gross pead, kui pühapäeval korraldatud ettevõtlikkuse päeval äri- ja maailmaasjade üle arutas.
Lääne-Virumaa Keskraamatukogu osaleb pilootprojektis, mille käigus aidatakse sõja eest pagenud ukrainlastel siin kohaneda.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.