Tapa vallas on valminud arengukava aastani 2035 ja eelarvestrateegia aastateks 2023-2026. Opositisooni hinnangul puuduvad eelarvestrateegias ambitsioonid ja see näitab Tapa võimuliidu vaimuvaesust.
- Tapa vallavolikogule tutvustas arengukava ja eelarvestrateegiat valla ettevõtlusspetsialist Marko Teiva. Foto: Andres Pulver
Tapa vallavalitsuse ettevõtlusspetsialist Marko Teiva rääkis, et üheks arengukava ja eelarvestrateegia koostamise aluseks oli vallaelanike seas läbi viidud rahuloluküsitlus. Sellest võttis osa 325 inimest, mis Teiva sõnul on varasemate aastatega võrreldes rekord. Lisaks toimus kaheksa kohtumist inimestega valla kõikides piirkondades.
Nii rahvaküsitlusel kui ka kohtumistel tuli sõltumata piirkonnast välja kolm põhilist valupunkti. „Kõige põletavamana nendest teed,“ lausus ettevõtlusspetsialist.
Teisele kohale seadsid inimesed turvalisuse, mille alla liigituvad ka näiteks bussipeatuste olemasolu, valgustus ja ülekäigurajad. Kolmas asi, mille pärast muret tunti, oli keskkond.
Seotud lood
Alates uuest aastast on Tapa valla lasteaedades lapsevanema poolt tasutav kohatasu seotud alampalgaga ning see hakkab tõusma vastavalt alampalga kerkimisele.
Kui Tapa vallavalitsus avalikustas hiljuti päris pika nimekirja hoonetest, mis plaanitakse maha müüa, siis paljudele tuli üllatusena, et lisaks sellele nimekirjale on müüdavaid objekte veelgi.
Kuigi Tapa valla elanike arv on viimastel aastatel kiiresti vähenenud, usub valla ettevõtlusspetsialist Marko Teiva, et tulevikus ei pruugi see nii jääda.
Tapa vallavanem Valdo Helmelaid lubas pärast tänavuse eelarve vastuvõtmist esitada volikogule juba aprillis kokkuhoiukava. Tegelikult jõudis ta selleni alles septembri lõpus ning kava ajas opositsioonil suud ammuli.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.