Kuidas saaks ettevõte energiakriisis toimida nii, et töötajad ei külmetaks
Tööinspektsiooni töökeskkonna konsultant Piret Kaljula jagab tööandjatele ja töötajatele nõuandeid, kuidas energiakriisile vastu minnes toimida nii, et töötajad ei peaks külmetama.
Lugeja küsib: olen tööandjana murelik peatselt saabuvate külmade ilmade ja tööruumide kütmise pärast. Loomulikult soovin, et saaksin töötajatele pakkuda sama sooje tööruume, kui siiani, kuid energiakriis sunnib tegema muutusi. Mida saaksin tööandjana praeguses olukorras teha, et ettevõte saaks edasi toimida ja töötajad ei peaks külmetama?
Danfoss nutikütte lahendused tagavad, et temperatuur püsib sellisena, nagu sulle meeldib. Saad lihtsalt seadistada graafiku, et küte sobituks sinu igapäevase elu ja rutiiniga. Seda parima täpsuse ja maksimaalse kulude kokkuhoiuga. Ja su kodu on soe ja hubane, kui sa koju jõuad. Lisaks säästad kuludelt, kui sind ei ole kodus või magad.
Eesti Korteriühistute Liit paneb korteriomanikele südamele, et nad ei survestaks kütteperioodi algusega viivitama. „Juba tuleb signaale ühistutelt, kus suuri arveid pelgavad korteriomanikud survestavad kütteperioodi algusega viivitama,“ rääkis Eesti Korteriühistute Liidu (EKÜL) juhatuse liige ja õigusosakonna juhataja Urmas Mardi.
Terviseameti poole pöördub üha rohkem korteriühistuid, kes soovivad energiakulu kokkuhoiu nimel reguleerida soojavee temperatuuri ülemist piiri. Terviseamet paneb südamele, et korterühistud peaks kinni sätestatud piirmääradest, sest vastasel juhul võib veevarustussüsteemis hakata vohama legionella bakter.
Peaminister Kaja Kallase sõnul võib olla mõistlik mõnel suuremahulisel elektritarbijal tegevus peatada, kui see aitab kõiki teisi ettevõtteid. "Kui meil on põud ja vett üldse ei ole, siis on selge, et suuri veekoguseid tarbivad ettevõtjad ei saa toimetada samas mahus."
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.