Vastasseis opositsiooni ja koalitsiooni vahel on Tapa vallas pigem süvenemas ning viimatine vallavolikogu istung andis sellele taas kinnitust.

- Tapa vallavalitsus lükkab ettevõtlusspetsialisti Marko Teiva tanki ja saadab ta tutvustama vastuolusid tekitavaid teemasid. Foto: Andres Pulver
Istung algas opositsiooni ettepanekuga, mille tegi kõigi kümne opositsiooni esindaja nimel reformierakondlane Reigo Tamm – võtta istungi päevakorrast välja Karja 4 ehk nn Männikumäe palkmaja kinnistu müük ning Eha 4 kinnistu detailplaneeringu algatamine.
Tamm põhjendas seda asjaoluga, et Eha 4 detailplaneeringu algatamise vastu oli volikogu ettevõtlus- ja majanduskomisjon, Karja 4 kinnistu müügi vastu aga kultuuri- ja spordikomisjon.
„Eelarveauke tuleks lappida teisiti kui ühekordse varade müügiga ja komisjonide esimehed võiksid kuulata komisjonide liikmete arvamust,“ sõnas Tamm.
Koalitsioon aga arvas, et neid päevakorrapunkte tuleb siiski arutada ning hääletus nende punktide päevakorrast välja võtmise kohta lõppes 11:10 koalitsiooni kasuks.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui Tapa vallavalitsus avalikustas hiljuti päris pika nimekirja hoonetest, mis plaanitakse maha müüa, siis paljudele tuli üllatusena, et lisaks sellele nimekirjale on müüdavaid objekte veelgi.
Tapa valla spordikeskuse juht Priit Hunt on seisukohal, et vallavalitsuse poolt kavandatud Karja 4 ehk nn Männikumäe palkmaja kinnistu müük Tapa spordielule negatiivselt ei mõju.
Tapa vallavolikogu kultuuri- ja spordikomisjon ei toetanud juba eelmisel volikogu istungil päevakorras olnud nn Männikumäe palkmaja kinnistu müüki, teiste vallavalitsuse poolt plaanitavate müükide osas tekkis komisjoni liikmetel rida küsimusi.
Kuigi Tapa valla elanike arv on viimastel aastatel kiiresti vähenenud, usub valla ettevõtlusspetsialist Marko Teiva, et tulevikus ei pruugi see nii jääda.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.