Kultuuriministeerium plaanib ehitushindade kallinemise tõttu toetada täiendavalt Kuressaares, Pärnus, Rakveres ning Paides jalgpallihallide rajamist.

- Viljandi jalgpallihall on valmis. Samasugune ehitis kerkib loodetavasti ka Rakverre. Foto: Meelis Kaur/Soccernet
„Kiire hinnakasvu tõttu on jalgpallihallid muutunud plaanituga võrreldes oluliselt kallimaks, mis on pannud omavalitsused keerulisse olukorda. Selleks, et alustatu lõpule viia, oleme järgmise aasta eelarves näinud hallidele ette täiendava toetuse,“ rääkis kultuuriminister Piret Hartman.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eelmisel aastal eraldas riik kultuuriministeeriumi kaudu Rakvere linnale 1,5 miljonit eurot jalgpallihalli ehitamiseks. Linn nägi omalt poolt ette veel 700 000 euro panustamist. Praeguseks on aga selge, et selle raha eest ei saa tõenäoliselt poolt halligi.
Riigihanke tulemused Rakvere jalgpallihalli ehituseks ühes vajaliku taristuga on selgunud. Kogu kompleksi rajamine läheks koos käibemaksuga maksma ligi 3,9 miljonit eurot, mida on oluliselt enam kui esialgselt kavandatud 2,2 miljonit eurot.
Edendab Rakveres hoogsalt naiste jalgpalli
Kui Liisa Lepasaar (26) oli 13-aastane, läks ta vanemate vendade eeskujul jalgpallitrenni. Läks, sest jalgpall ei olnud tollal tüdrukute seas populaarne ja Liisat huvitas, mida naiste jalgpall endast üldse kujutab.
Tunnen, et mind on omaks võetud nii laste kui ka lapsevanemate poolt, ütles aasta Rakveres elanud ja siin treeneritööd tegev Oriol Roig.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.