RMK teeb ajaloo parima tulemuse, kuid ees on nigelamad ajad
Kui eelmine aasta ja selle aasta esimesel poolel läks metsa- ja puidufirmadel väga hästi, siis nüüd on sektor tardunud ja lähiajal läheb keerulisemaks.
RMK finantsjuht Rainer Laigu loodab, et saabunud majanduskriis jätab Eesti metsa-, puidu- ja mööblitööstus jalgele.
Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) oli hiljuti ilmunud Äripäeva tuhande edukama ettevõtte TOP-is 33. kohal. Edu jätkus ka selle aasta esimesel poolaastal ning kokkuvõttes tuleb tänavune aasta edukamgi kui 2021, isegi ajaloo edukaim. „Ületame arvatavasti oma käibenumbriga 300 miljoni piiri, oktoobri lõpus oli meie ärikasum üle 100 miljoni euro,“ sõnas RMK finantsjuht Rainer Laigu. Võrdluseks – eelmisel aastal oli RMK käive 221 miljonit ja kasum 84 miljonit eurot.
Metsaarengukava peaks valmis tegema teaduslike põhimõtete järgi ning raiemahtude vähendamisel mõtlema, kust tuleb raha kulude hüvitamiseks, ütles Ebavere Graanul omanikfirma Graanul Invest juht Raul Kirjanen.
Laual on koondamised ja lühendatud töönädal, tõdevad Standardi koondamise ja tootmise seiskamise valguses teised mööblitootjad, kelle raskused panevad keerulisse seisu ka nendega seotud tootmised.
Koroonast tingitud buum mööblitööstuses on minevik. Inimeste tarbimisharjumused on majanduslanguse tõttu muutunud ja mööbli ostmine on languses, ütles Haljalas asuva mööblitööstuse Bellus juht Rolf Kristian Relander.
Lääne-Virumaal kahte tootmisüksust omav puidutööstus Palmako pidi vähendama töötajate arvu. Ka maakonna teiste sama sektori ettevõtete juhid prognoosivad keerulist sügist.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.