Rikas eraisik võib varsti, rahakukkur käes, kultuuriasutuse uksele koputada
Eestis vahetab praegu kapital põlvkonda ning saab uue omaniku, mille tulemusena võib lähitulevikus suureneda ka erarahastuse toetus kultuurivaldkonnale, selgus saatest „Kultuur veab majandust“.
George Balanchine’i ja Mai Murdmaa lühiballetid rahvusooperis Estonia. Foto: Rauno Volmar/Ekspress Meedia/Scanpix
„Ma julgen küll ennustada, et see aeg on kohe-kohe lähedal, kus ka rahvusooperi ukse peale hakkab koputama rikas eraisik, kes oma toetust tahab näidata,“ ütles Amserv Grupi finantsjuht Tõnu Vanajuur.
Suurettevõtja Oleg Grossi elus ei ole just sageli päeva, kui temalt raha ei küsita. Heategevusega on mees tegelenud alati, ehkki vahel kipuvad emotsioonipõhised annetused toimuma veidi tormakalt, tunnistas Gross ise.
Rakvere Tarva mänedžer Arnu Lippasaar ja peatreener Martin Müürsepp külastasid maakonna omavalitsuste liidu töökoosolekut, kus tutvustati valla- ja linnajuhtidele plaane ning edastati pöördumine palvega toetada Lääne-Viru esindusvõistkonda.
Kultuuri ja spordi toetamine on kui iduettevõtetesse investeerimine, kus õnnestuvad vähesed projektid, aga kust saadav tulu korvab täielikult muud ebaõnnestunud rahapaigutused – vähemalt nii võrdleb Alexela suuromanik Heiti Hääl.
Tänasel volikogu istungil esitleb vallavalitsus eelnõud, millega soovitakse muuta Haljala rahvamaja ja valla spordikeskuse tegevust selliselt, et tekib uus Haljala valla kultuuri- ja vabaajakeskus. Selle tulemusena luuakse asutuse juurde uus juhi ametikoht.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.