Kalame talu Karepal kuulus Selja mõisale ja oli mõisa kalamehe elupaigaks. 19. sajandi lõpul sai Selja mõisa kalameheks ja Kalame rentnikuks Andres Sagrits. 19. detsembril 1910 sündis Andresel ja tema naisel Leenul neljas poeg Richard.

- Richard ja Alice Sagrits 1947. aastal Tallinnas. Foto: SA Virumaa Muuseumid
Aastani 1928 õppis Richard Sagrits Rakvere ühisgümnaasiumis, kus oli joonistusõpetajaks Ardo Sivadi. Rakveres esines Sagrits oma esimesel kunstinäitusel, kui tollased kunstiõpilased Hando Mugasto ja Voldemar Mölder kutsusid tema ja koolivend Roman Treumani oma näitusel kaasa lööma.
Aastal 1928 jättis Sagrits gümnaasiumiõpingud pooleli ning asus õppima Riigi Kunsttööstuskooli. Algul õppis ta Roman Nymani juures teatridekoratsiooni alal ning hiljem läks üle graafika erialale Günther Reindorffi juhendamisel.
Sagritsa vanemate juures suvitasid Tartu kunstnikud Voldemar Mellik ja Nikolai Triik, kes veensid noormeest astuma Kõrgemasse Kunstikooli Pallas, mida ta 1930. aastal ka tegi. Sagrits lõpetas Pallase 1936. aastal. Pallases õppis ta Nikolai Triigi maaliateljees ja Ado Vabbe juhendamisel graafikat.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
20. sajandi alguses ei olnud just väga tavapärane, et lihtsa töölise pere suutis lapse kunstnikuks koolitada. Rakvere sepp Hans Mölder suutis kunstihariduse anda koguni kahele lapsele neljast.
Üks tuntumaid Rakverest pärit kunstnikke on August Georg Wilhelm Pezold, kes sündis 9. augustil 1794.
Rakveres ja Virumaal peaks olema piisavalt palju inimesi, kellele ütleb midagi Carl Timoleon von Neffi nimi. Oli ju see mees lisaks sellele, et ta kuulus ja tuntud kunstnik oli, ka Piira ja Muuga mõisate omanikuks.
Kuigi kaksikutel on tavaliselt ikka üks sünnikuupäev, võib ette tulla ka erandeid. Eestis on tuntuimaks erandiks ilmselt kunstnikest kaksikvennad Kristjan ja Paul Raud.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.