Lääne-Virumaa Uudistes sel nädalal avaldatud info, et Vinni valla koolibussiga sõidutatakse rohkem lapsi, kui on bussis istekohti, laekus hiljaaegu ka politseile.

- Politsei reid. Foto: Sander Ilvest/Postimees/Scanpix
„Suhtlesime kooli direktoriga, kelle sõnul seisnes algselt probleem selles, et kahest bussist üks oli kaks nädalat remondis ja selle tõttu võis juhtuda olukord, kus ühes bussis on lubatust rohkem lapsi. Tänaseks on tema sõnul probleem lahendatud, buss on remondist tagasi ja lapsed ei pea enam ülerahvastatud bussis ebaturvaliselt sõitma. Suhtlesime ka bussijuhiga, kelle sõnade kohaselt pole enam sellist olukorda olnud ning tehtud kokkulepe, et juht ei võta lubatust rohkem lapsi peale,“ ütles Rakvere piirkonnapolitseinik Jaagup Nõmmeloo.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Vald: hajaasutusega piirkonnas on keeruline kõigile sobivaid lahendusi leida
Maal elamise kitsaskohad näitavad end taas teravalt ja seda korda Vinni vallas. Nimelt tahab Tudu kandis elav pere oma last koolitada Vinni-Pajusti gümnaasiumis, ent vald ütleb, et koolitranspordi peab siis pere ise organiseerima, sest nende piirkonnakool on Roelas.
Üha enam räägitakse sellest, et inimesed lähevad maale elama. Paraku võidakse seal vastamisi seista ületamatute probleemidega. Näiteks pole osades külades bussiliiklust ja nii varitseb üht Auküla pere oht, et lapsed ei pääse septembrist kooli.
Nendel kolmel tänaval kihutatakse kõige sagedamini
Eile peeti üle Eesti liiklustalguid ning politsei käis mõõtmas kiirust kohtades, mille kohta inimesed olid sagedastest kiiruseületamistest teada andnud.
Lisatud video motopatrulli tööst
"Aegajalt tuleb ette, et pean ka mõnel väljakutsel kasutama kogu kiirust, mis masin välja võtab," räägib juba 14ndat suve seda ametit pidav Toomas Kivilo. Motopolitsei ratta tippkiirus jääb 250 km/h kanti.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.