Läinud korra 1876. aasta varakevadel üks rase Väike-Maarja naine läbi metsa ja näinud karu. Naine ehmatanud kõvasti ja samal hetkel läinud karu jõud tema veel sündimata lapsesse.
Georg Lurichi kaamelid ei ole legend. Need kinkis talle Bakuus Buhhaara emiir pärast seda, kui needsamad kaamelid ei suutnud lurichi ristatud käsi lahti tõmmata. Foto: Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum
Ühel palaval suvepäeval istunud üks poisike künkanõlval. Kui palavus hakanud liiga tegema, jooksnud ta alla orgu, et seal end külma allikaveega pisut karastada. Joostes löönud poiss jala vastu kivi ja kukkunud sellele käpuli otsa.
Esimese olümpiakulla tõi Eestile tõstja Alfred Neuland ja läbi aegade on meie tõstjad ikka mehetegusid teinud. Kes siis kasvõi Jaan Taltsi ei teaks. Mart Seimil jäi vigastuse tõttu olümpiale paraku sõitmata. Ja muide – esimesed tõstmise maailmameistrivõistlused peeti 1922. aastal Tallinnas, Estonias. Ning edukaim riik oli toona Eesti kolme kullaga.
No olid kohe omal ajal spordimehed tegijad väga erinevatel aladel. Alles oli juttu Heinrich Paalist, täna meenutame aga Arnold Niggolit või eestistatud nimega Arno Niitmet. Ta oli küll kõva spordimees, kuid meie kanti on ta tõsisema jälje jätnud Tapa kooliõpetajana ja ka Tapa linnapeana.
Täna möödub 110 aastat kuulsa maadleja Nikolai Karklini sünnist. Tema tiitlite loetelu pole väga pikk, kuid võidetud medalite hulka kuulub Euroopa meistrivõistluste hõbe. Ja Nikolai Karklin oli viimane mees, kes suutis Kristjan Palusalu alistada.
Spordisõbrad teavad kindlasti tennisekommentaatorit Margus Uba ja ilmselt mäletab enamus ka tema legendaarset isa Toomast. Märksa vähem on neid, kes teavad, et Toomase isa ja Marguse vanaisa Reginald oli nii kõva spordimees, et jõudis isegi olümpiale.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.