Tapa vallavolikogu muutis valla hariduse ja noorsootöö arengukava, opsoitsiooni arvates ei pruugi aga menetlusprotsess sugugi seaduslik olla.
- Jäneda kooli tulevik sõltub seal õppivate laste arvust. Foto: Jäneda kool
Arengukavas on omajagu muudatusi, kuid vast olulisemad on muudatused arengukava tegevuskavas. Tapa vallavalitsuse haridusspetsialist Tuuli Roostfeldt rääkis, et tegevuskava muutmiseks kutsuti kokku ajutine komisjon, mis tegi omapoolsed ettepanekud.
Kui enamuses asjades jõuti konsensusele, siis kahe teema puhul jäädi Roostfeldti sõnul eriarvamusele. Tegemist on Jäneda ja Lehtse koolide ning Vajangu õppekoha saatusega.
Seotud lood
Tapa vallavolikogu opositsionäärid leiavad, et koalitsioonil ja vallavalitsusel puudub selge siht valla hariduselu kujundamisel ning vallavalitsus teeb meelevaldselt volikogu otsuseid ümber.
Uus valitsus kavatseb järgmisest õppeaastast muuta koolide rahatusmudelit selliselt, et omavalitsustel oleks võimalik pidada kuni kuueklassilisi koole, kus õpib vähemalt 30 õpilast.
Tapa vallavolikogu otsustas liita alates selle aasta 1. septembrist Tapa keelekümbluskool Tapa gümnaasiumiga.
Otsust ootavad Tamsalu, Jäneda ja Lehtse koolid
Kui eelmisel sügisel kaaluti Tapa valla koolivõrgu ümberkorraldamise osas erinevaid stsenaariume, siis neist vähemalt ühe jaoks osutusid sõela augud liiga suureks.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.