Inimesi on ikka huvitanud, milline võiks olla elu tulevikus. Ja nii, nagu huvitab see paljusid praegu, huvitas see inimesi ka 90 aastat tagasi.

- Päris selline Vallimägi küll ei ole, nagu Lõngard Lobaste ulmades, aga midagi sinna poole küll. Foto: Rakvere kultuurikeskus
Huvitaval kombel oli 1933. aasta 12. septembri ajalehes Virulane koguni kaks tulevikku vaatavat lugu. Üks neist rääkis tulevikusõdadest, kus on relvadena kasutusel meeskonnata tankid ja juhita lennukid.
Artiklist saab teada, et juba tollal olid piloodita iselendavad lennukid, mis suutsid tegutseda ka pimedas ja halva ilmaga, juba olemas, samuti suutsid näiteks õhutõrjekahurid automaatselt sihtmärgi leida.
Aga teine lugu, mis oli märksa lõbusam, saab siinkohal täies pikkuses ära toodud. Pealkirjaks oli sel „Lõngard Lobaste hiromandi juures“ ja autoriks märgitud L. L. Ning omajagu prohvetlikku leiab sellest satiirilisest vestest.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
90 aastat tagasi olid Rakveres kuumaks teemaks jalgrattad. Vähemasti ajalehele Virulane andsid nad kõvasti kõneainet.
Aastate jooksul on Rakvere linnas elanud igasuguseid värvikaid tegelasi. Nende hulgas on olnud ka veidrate kinnismõtetega inimesi.
Kui noored seda va vanainimese asja teevad, võib ikka juhtuda, et tagajärjeks on tütarlapse rasedaks jäämine. Ja sugugi mitte alati pole see oodatud-soovitud.
90 aastat tagasi kuulutas valitsus kogu Eestis välja kaitseseisukorra, mis kehtestati kuni 1. jaanuarini 1934. Lõpetati vabadussõjalaste liidu tegevus, kehtestati tsensuur ajalehtedele, politsei sai õiguse inimesi kuni kaks nädalat kinni pidada ja piirati laialdaselt sõnavabadust.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.