Neljapäeval kogunes kümneid inimesi Vistla memoriaali juurde, kus puhkab oma viimset und Porkuni riigikogu ehk 101 Porkuni vennatapulahingus hukkunud Saksa mundris eestlast.
- Oma austust tuli hukkunud relvavendadele avaldama ka 98-aastane Ruuben Lambur (vasakul), kes kuulus Eesti Leegioni, kuid Porkuni lahingus ise ei osalenud. Foto: Andres Pulver
Mälestusteenistuse pidanud Kaitseliidu Viru maleva kaplan ja Viru praost Tauno Toompuu hinnangul on meie võitlused olnud kui Taaveti võitlus Koljatiga.
Või hoopis nagu Termopüülide lahing, kus käputäis spartalasi võitis tänu arukale juhtimisele ja maastiku oskuslikule ärakasutamisele hiiglaslikku pärslaste armeed.
Toompuu meenutas, et just Termopüülide lahingust on pärit Viru maleva moto, kreeka keeles "Molon labe" ehk "tule ja võta" - spartalaste juhi Leonidase vastus Pärsia kuninga Xerxes I saadikule, kes soovitas paarkümmend korda suurema armee ees alla anda.
Seotud lood
Väike-Maarja kirikus on viimasel ajal harva olnud nii palju inimesi kui täna, mil koguneti õnnistama Porkuni lahingus langenute mälestusele pühendatud vaskristi kiriku seinal.
Täna tähistati Loksa ja Vistla memoriaalides 77 aasta möödumist Porkuni vennatapulahingust. Nagu selgub, pole me suutnud ajaloost midagi õppida.
Porkuni rahval on omajagu mõtteid, kuidas küla kaunimaks ja atraktiivsemaks muuta. Samas antakse endale aru, et kõike korraga ei saa.
Porkuni on olnud aastaid koht, kus kevaditi kõige rohkem konnasid üle tee aidatakse. Ainult eelmisel aastal jäädi Põltsamaa järel teisele kohale.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.