Aga neil, kes on end spartalikult kurjuse vastu karastanud, on parimad eeldused rahu hoidmiseks. Lisaks: kuidas murda Venemaad ja mis tähtsus on päriselt 24. veebruaril?
- Korterimajade hävimine on Ukrainas paratamatu rutiin, Eestis tekitavad aga ka pildid sellest võimalusest õudu. Foto: Zumapress/Scanpix
“Kui sõda algab, siis selgub, et niikuinii on midagi tegemata. Aga kui me ainult halame, siis tekib sinna juurde ka vastasele kuvand, et me oleme kerge saak,” selgitas raadiosaates “Äripäeva arvamusliider” filmimees Ilmar Raag.
Aktiivselt Ukraina abistamisega tegeleva Raagi sõnul on näitus “Hetk”, mis kujutab Tallinna suurte magistraalide ääres virtuaalseid sõjapurustusi, vajalik, et me suudaksime Vene ohu ees karastuda.
“Putinil oli tekkinud ettekujutus, et Ukraina oli kerge saak. Meie strateegilise kommunikatsiooni eesmärk on ühelt poolt kasvatada inimestes enesekindlust, et me elaksime nagu Iisrael, kes teab, et iga hetk võib sõda puhkeda, aga teisalt on vaja ka projitseerida seda enesekindlust väljapoole – ükskõik mis, me hakkame igal juhul vastu,” selgitas Raag.
Selle nädala saade oligi pühendatud nii Ukraina täiemahulise sõja teisele aastapäevale kui ka Eesti Vabariigi 106. sünnipäevale.
Saates selgitas välisministeeriumi asekantsler Erki Kodar, kuidas sanktsioonide abil Venemaad murda ning mida peab Eesti veel tegema, et selles uues, julgeolekuarhitektuuri fundamentaalselt muutnud olukorras mitte üksi jääda.
Kommunikatsiooniasjatundja Raul Rebane rääkis aga 24. veebruari sümbolist. Mida tähendab ühe parlamentaarse vabariigi jaoks sünnipäev ja riigipea. Ning miks peaminister Kaja Kallase otsus peopäev pere keskis veeta ei pruugi olla õige.
“Äripäeva arvamusliidri” panid kokku Karl-Eduard Salumäe, Neeme Korv ja saatejuht Indrek Lepik.
Lääne-Virumaa Uudiste lugejad saavad seda saadet kuulata mugavalt ja endale sobival ajal siit:
Äripäeva arvamusliider: ükski riik pole sõjaks lõpuni valmis, aga...
Seotud lood
Ilmar Raag, keda tuntakse eduka filmitegija, kaitseliitlase, Ukraina abistaja, aga ka poliitikuna, pidi tippu jõudmiseks käima viie aastaga läbi kuuekohalisest võlakohustusest.
Saates “Äripäeva arvamusliider” oli sel nädlalal fookuses kolm suurt teemat: Eesti 200 ja Nortali suhe, lõhe majandusstatistika ja reaalse elu vahel ning TikToki salakavalad plaanid.
Erinevalt peaministrist ei arva Eesti töösturid, et majanduse kehv seis vingumise taha jääb. Ja asjatundja ütleb, et Venemaast pole ka midagi head oodata.
Selle nädala kolm teemat: Ratas Isamaasse, õpetajate palgatõusu hind ja Ungari tulevik Euroopa Liidus.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.